Протягом перших 10 днів червня Одеса стає справжнім центром класичної музики України. А саме, в місті вже в четвертий раз проходить міжнародний музичний фестиваль Odesa Classics-2018. 1 червня в Оперному театрі відбулося урочисте відкриття. Організатори запевнили, що дістати квитки на цю подію шанувальникам класичної музики було не так вже й просто — на фестиваль чекають і купують квитки задовго до його старту.

Олексій Ботвінов, президент фестивалю Odesa Classics

Эти 10 дней могли бы случиться в Зальцбурге, в Лондоне, в Берлине. Те же топ-артисты со своими самыми актуальными, мощными и интересными проектами. Мы представляем это для украинской публики. Вышли мы в продажу так, как положено в фестивалях европейских — за пол года до начала. И у нас за несколько месяцев были раскуплены все абонементы. Это те люди, которые ходят на одесские концерты, они очень быстро всё это раскупили. Концерт-открытие — за месяц не было уже билетов, на другие осталось совсем немного. Мы очень счастливы.

Також, на відкриття четвертого фестивалю Odesa Classics приїхав Президент України Петро Порошенко. Зі сцени глава держави привітав одеситів і гостей міста.

Петро Порошенко, Президент України

Важко уявити собі будь-яке інше місто світу, де протягом декількох днів мінімум 25 тисяч одеситів, гостей міста і гостей України можуть доторкнутися до геніального, до великого. Одеса — місто і місце, де починали свою творчість Святослав Ріхтер і Давид Ойстрах. Кажуть, що «якщо ты прошел Одесу, ты пройдешь везде». Я впевнений, що такий глядач — вишуканий, витончений, інтелігентний може бути лише в Одесі.

Серед майданчиків фестивалю Odesa Classics — сцена Одеського театру Опери та балету, філармонії, а також концерт в такому популярному форматі, як опен-ейр. В цьому році безкоштовний виступ просто неба на Потьомкінських сходах буде давати Берлінський камерний оркестр.

Тетяна Маркова, директор департаменту культури та туризму ОМР

Это очень большой реверанс в сторону города, но город реально этого заслуживает и прилагает для этого очень большие усилия. Отрадно, что в этом году появится проект опен-эйр на Потемкинской лестнице. 8-го числа, хочу воспользоваться возможностью и пригласить абсолютно всех, потому что это будут незабываемые впечатления. Классическая музыка на Потемкинской лестнице, я думаю, такие проекты будут продолжать развиваться.

Першими серед зірок фестивалю на сцені Оперного театру 1 червня виступили Поліна Осетинська — піаністка Московської консерваторії і Максим Венгеров — один з топ-5 кращих скрипалів світу. А далі — протягом 10 днів музиканти зі світовим ім’ям демонструватимуть Одесі завжди актуальне академічне виконання, джазові проекти і звичайно ж сучасне звучання.

Комментарии закрыты