Якість, ефективність, безпека. Ці три складові стали базовими в роботі педіатричної клініки багатопрофільного медичного центру Університетської клініки Одеського Національного медичного університету. Тут втілюють у життя найсучасніші підходи і методи лікування маленьких пацієнтів. Основне завдання педіатричної клініки — надання якісної вторинної медичної допомоги дітям, підготовка і підвищення кваліфікації медичних працівників за стандартами вищої освіти, науково-дослідницька робота, розробка, апробація і впровадження нових медичних технологій, в тому числі, і організації медичної допомоги. Подробиці — далі у сюжеті.
Адміністрація медичного університету знайшла можливість закупити для педіатричної клініки унікальне обладнання. Це дозволило відкрити блок інтенсивного спостереження дітей з невідкладними станами. Всього за 3 місяці роботи в ньому побувало понад сто пацієнтів з різними захворюваннями, перш за все, дихальної системи. ПридбаннЯ необхідного обладнання — це найважливіший крок, який повинен супроводжуватися впровадженням сучасних підходів до надання медичної допомоги. Нове обладнання вимагає роботи по-новому! З 1 вересня нинішнього року студенти III-V курсів медичного та міжнародного факультетів медуніверситету, а також інтерни та лікарі, які проходять післядипломну підготовку, отримали унікальну можливість відпрацьовувати практичні навички надання допомоги найменшим дітям в класі симуляторів, який відкрився на кафедрі пропедевтики педіатрії. У цей клас адміністрація університету придбала шість високореалістічних манекенів американської фірми Gaumard (гаумєд): три з них імітують небезпечний стан, властивий новонародженим, два — однорічній дитині і один — 5-річній.
Наталя Котова, професор, Доктор медичних наук
Эта помощь должна быть оказана в достаточном объеме в соответствии с тем, что сейчас необходимо ребенку и правильным образом. Поэтому у нас существует блок интенсивного наблюдения, в которое поступают дети с более тяжелым состоянием и мы можем контролировать объективно тяжесть их состояния по данным мониторов.
Більшість хворих — до 80% — сьогодні надходить в клініку, вже почавши антибактеріальну терапію за призначенням дільничного лікаря або купивши антибіотик в аптеці. Найчастіше зусилля виявляються марними, наприклад, у випадку з вірусними інфекціями, проти яких антибіотики безсилі. Доводиться призначати другу лінію препаратів, хоча удар по імунітету дитини вже було завдано. Медики впевнені, батьки повинні навчитися не переносити свої стереотипи сприйняття і поведінки на дітей. Адже більшість людей сьогодні, ледь відчувши нездужання, відразу починають шукати в аптечці препарати як можна сильніші. По відношенню до дітей такий підхід категорично неприйнятний. У них потрібно підтримувати захисні сили організму, можливості протистояти недугам. Лікарська терапія дитині повинна призначатися тільки лікарем і тільки за показаннями. Тоді вдасться і імунітет на нормальному рівні підтримувати, і несприйнятливості до більшості лікарських препаратів уникнути. До речі, зовсім недавно при педіатричній клініці почала працювати школа здорової дитини. Вона покликана допомогти батькам навчитися правильно піклуватися про збереження та зміцнення здоров’я свого малюка. Це — ще один найважливіший крок на шляху до цивілізованої європейської медицини.