Заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний 10-го лютого відвідав Одеську національну академію харчових технологій. Мета візиту — робоча зустріч з керівництвом вишу та його колективом для роз’яснень і відповідей на запитання щодо нових кроків реформи вищої освіти. Чиновник був вперше у стінах славетної одеської академії, тому ректор ОНАХТ Богдан Єгоров познайомив гостя з життям вишу, з його науковими та педагогічними досягненнями, з викликами і перспективами, які стоять перед Одеською національною академію харчових технологій.

Візит заступника міністра, крім роз’яснювального, мав також ознайомчий характер. А в Одеській національній академії харчових технологій є багато такого, з чим цікаво знайомитись, особливо посадовцям зі столиці — щоб дізнатись, чим живе наука та як співпрацює з бізнесом у Південній Пальмірі.

Ректор ОНАХТ Богдан Єгоров провів екскурсію для гостей з Києва лабораторіями академії. Всього в Одеській національній академії харчових технологій зараз 45 лабораторій — сучасних, оснащених новітнім обладнанням, цікавих й для студентів, й для науковців, й для майбутніх роботодавців — представників бізнесу. Звичайно, за один візит побувати у кожній лабораторії неможливо. Заступник міністра відвідав відому науково-дослідницьку лабораторію мехатроніки і робототехніки ОНАХТ, лабораторію мікробіології, лабораторію технології питної води та водопідготовки для харчових виробництв, навчально-виробничу лабораторію «М’ясна майстерня», лабораторію метрології, технологічних вимірювань і приладів, лабораторію електроніки і мікропроцесорної техніки, лабораторію промислових контролерів, мереж та САПР, лабораторію сенсорного аналізу, техно-хімічну лабораторію оцінки якості зерна, нещодавно відкриту новітню навчально-наукову лабораторію цифрових технологій автоматизації та електроприводу.

Академії є чим по праву пишатися. Насамперед це науково-педагогічний колектив і та висока якість освіти, яку здобувають тут студенти — майбутнє української промисловості і бізнесу. Про майбутнє і приїхав розповісти Єгор Стадний.

Відомо, що з 2020-го року заклади вищої освіти фінансуються за формулою, де університети з кращими результатами діяльності, за оцінкою МОН, отримують більше фінансування порівняно із бюджетом минулого року. Розрахунок обсягу фінансування робився за показниками: масштаб університету, контингент, регіональний коефіцієнт, позиції у міжнародних рейтингах, обсяг коштів на дослідження, які університет залучає від бізнесу і міжнародних грантів. З 2021-го року до цих показників додасться працевлаштування випускників, яке МОН буде відслідковувати через онлайн-систему, у тому числі Пенсійного фонду.

Майже 2 години відбувалась зустріч заступника міністра освіти і науки з колективом одного з галузевих лідерів вищої освіти в Україні. Єгор Стадний відповідав на питання викладачів та студентів ОНАХТ, теми стосувалися як життя академії, так і всіх вишів й майбутнього української вищої освіти взагалі. Цікавило не тільки роз’яснення кроків МОН, а й те, чи додають вони упевненості в майбутньому. Адже ОНАХТ має вже не тільки вітчизняне, а й високе міжнародне визнання своїх здобутків. І кроки для того, щоб Україна отримувала високопрофесійні кадри для розвитку своєї промисловості, повинні бути синхронними.

Комментарии закрыты