«Моніторинг прозорості та доброчесності організації та виконання ремонтів доріг» відбувся в Одеській області у жовтні цього року. Активісти «Антикорупційного офісу» дослідили 16 відремонтованих ділянок доріг довжиною 80 кілометрів та, крім того, додатково було обстежено ділянки, ремонт на яких ще триває. Перевірка мала 2 складові: аналіз тендерів та візуальний огляд відремонтованих ділянок. Недоліки мала як перша складова, так і друга.
 Аркадій Топов, координатор моніторингу в Одеській області
Основна проблема, яка кидається в очі — це мала економія коштів на тендерах, лише 1.3%. Чому так відбувається, відбувається так, в основному, через низьку конкуренцію. В середньому на тендерах було представлено 2.7 компаній претендента. Щоб дізнатись більш докладно, ми дослідили ризики індикатори дозору, які нам показали, що 93% усіх тендерів мають ті, чи інші ризики неефективного проведення тендерів, або загрози конкуренції.
Юрій Дьяченко, активіст ГО «Антикорупційний офіс»
Частина ділянок, які мали би бути відремонтовані вже в 2018 році, або вже завершуватися, в них мав би бути ремонт. У частини них або взагалі не починався ремонт, або взагалі розірвані договори. Наприклад, розірвані договори у 9 випадках і так само у 15 випадках продовжено термін, строк дії договорів. І деякі ділянки, на які ми виїжджали, ми не могли навіть знайти дорогу, тому що ні до цієї дороги не проводився ремонт, ні вона не ремонтувалася.  Під час перевірки найчастішими стали проблеми: лущення асфальтобетонного покриття, тріщини, викришування, неякісні керни та утворення колійності, що призводить до ДТП. Найгірше відремонтовані дороги місцевого значення, особливо ділянка дороги між селами Новоборисівка та Цебрикове. А лідером у списках стала дорога поблизу КПП Кучурган. Проект з моніторингу виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Результати моніторингу вже надіслані до Служби автомобільних доріг в Одеській області та Одеської обласної державної адміністрації для гарантійного усунення недоліків та дефектів.

Комментарии закрыты