Аби висвітлити роль громадян у ході реформ та налагодити зв’язок між партіями і громадянами в Одесі відбувся Марафон «Роль громадян у політичних реформах». Дискутували та обговорювали головні реформи сьогодення представники різних організацій. Детальніше про захід далі у сюжеті.

Одеса стала Десятим місцем з 35, в якому відбувся Марафон «Роль громадян у політичних реформах». Участь у заході брали представники різних організацій з метою підвищити зацікавленість громадян з даних тем. Зокрема, увага приділялася основним на сьогодні політичним реформам: антикорупційна, реформа політичних фінансів і виборча.

 

Олександра Гліжинська, заступник голови інституту «Республіка»

 

Ключовий момент даного марафону і всіх інших заходів, які ми проводимо — це акцент саме на участі громадян у просуванні реформ. Тобто, як можуть одесити допомогти політичним реформам стати більш дієвими. Сьогодні про це ми будемо говорити як з представниками аналітичн6их центрів, так з представниками громадських різних організацій, громадянами і представниками політичних партій.

 

Перша частина марафону проходила у форматі дискусії, де говорили про стан впровадження реформ на сьогодні. Також, одною з цілей марафону було створити діалог між громадянами, політичними партіями та депутатами України.

 

 Анатолій Бойко, голова  «Комітету виборців України» області

 

Я б сказав, що в першу чергу це прикладний захід, завдання якого нагадати лідерам громадської думки про актуальність реформ, вислухати їх думки, створити суспільний резонанс в підтримку того, щоб все ж таки ці реформи відбулися, оскільки це ж таки, на моє переконання, є наріжні реформи, вони вкрай потрібні. І саме ступінь опору цих реформ підтверджує їх важливість. Вони змінюють правила гри, ат і хто зараз при вдалі, нажаль, цих змін не бажають.

 

Друга частина марафону проводилася у коучинговому форматі. Учасники поділилися на групи «мрійники, реалісти та критики» і кожна обговорювала політичні реформи, які можуть бути впроваджені в Одесі. Учасники опрацювали саме план за цими різними критеріями та намагалися відповісти на питання: як же пришвидшити реформи та  зробити їх такими, щоб вони дали результат.

 

ТИТР: Заміра Саідова, аналітик Центру «Ейдос»

 

Ми разом із колегами моїми з Центру «Ейдос» аналізуємо звіти, які публікуються сьогодні на сайтах НАЗК. Слідкуємо за тим, як витрачаються бюджетні кошти, які є доходи у партій, які видатки, робимо аналітику і намагаємося здійснити такий громадянський контроль над впровадженням цієї реформи.  Тому що, сьогодні у партій, за даними двох років, найбільшими видатками є саме видатки на пропаганду. Ні для кого не секрет чому так, тому що ідуть вибори і партії максимально вкладають бюджетні кошти.

 

ТИТР: Тарас Шамайда, координатор руху «Простір свободи»

Від того, яка буде виборча система в Україні, значною мірою залежить наше майбутнє. Тому що через виборчу систему громадяни можуть безпосередньо впливати на владу. Тому що така система, як зараз, яку запровадив Янукович, змішана система, мажоритарно пропорційна. В ній є, як вади мажоритарних округів, підкуп, фальсифікації, так і вади партійних списків. Партійні вожді розставляють кандидатів, продають місця в списку і не дають виборцям можливість вибору. Наша місія включити активніше суспільство в те, щоб вони все таки вимагали від своїх депутатів голосувати за те, за що вони підписувалися.

 

У результаті місцевих та регіональних марафонів, що відбудуться в українських містах в усіх регіонах України, Інститут «Республіка» сформує алгоритм дій, що слугуватиме компасом для імплементації реформ на місцях.

 

 

 

Комментарии закрыты