Якої ми хочемо України. Це зовсім не питання, а навпаки — ствердження, яким майбутній претендент на посаду президента України, Роман Безсмертний, політик, дипломат, віце-прем’єр міністр України, народний депутат 5 скликання, один з авторів Конституції України від 1996-го року, починає загальнонаціональне обговорення долі країни. 1 серпня політик приїхав до Одеси, щоб провести дискусійну платформу і зрозуміти, якою саме бачать Україну жителі нашого міста. Перед цим, Безсмертний уже встиг провести такі ж заходи в Харкові і Львові. Перед аудиторією, політик починає своє вступне слово з того, що однією з головних проблем в суспільстві — є розрив між державою і людиною. Тому, в майбутньому, головною цінністю України повинна стати саме людина.
Роман Безсмертний, політик
Ключовий підхід у цьому відношенні — це перезаснувати державу. Змінити інституційну конструкцію. Сформулювати через ці інститути відповіді на питання. Причому, формулюючи ці відповіді, стосовно інститутів держави, їх функцій і ролі, головною цінністю визначити людину. Визначає цінності еліта. Тому, задача номер два — це розбудити еліту, змусити її говорити з суспільством.
Цінності країни, котрі відповідають потребам простих громадян, на думку Романа Безсмертного, повинні бути оформлені в документі — новій конституції України. На початку, приймається конституційний акт, який запускає перехідний період в 3 роки. За цей час, парламент повинен прийняти основний закон. На думку Безсмертного, нова Конституція зможе вплинути навіть на зовнішню політику держави — прагнення в НАТО і ЄС.
Роман Безсмертний, політик
Нинішня Українська Конституція, вона не дає можливості Україні стати членом якогось наддержавного створення. І це вже проблема, тому що цей конфлікт продовжується. Задача в тому числі буде, зараз чітко зрозуміти які положення в новій Конституції мають передбачати цей напрямок. Скажемо, нинішній президент говорить про те, що в Конституції було записано, що Україна — стратегічним планом є вступ в НАТО. Хтось говорить про те, що цього робити ні в якому разі не можна. Я зараз кажу про те, щоб Конституція допускала якісь маневр. Тому що нинішня Конституція такого маневру не дає. По суті, дискусія іде за рамками чинної Конституції.
Також, 2 серпня Роман Безсмертний зустрівся з одеською пресою. Були порушені питання кордонів України. За словами політика, Україна безумовно повинна повернутися до кордонів 2013 року. З окупованими територіями необхідний діалог.
Роман Безсмертний, політик
Концепція так званої безпечної реінтеграції, яка в собі має і зупинку гарячої фази, і завершення теми обміну, і початок комунікації, відновлення територіальної цілісності. В тому числі, є ще одна складова процесу — це проблема Криму. Яка базується на тому ж самому принципі безпечної реінтеграції, але яка має інші часові рамки. Базисом якої є перспектива кримськотатарського народу, кримськотатарської нації, як однієї з титульної нації, яка живе на території України.
Тема корупції — одна з найбільш гострих тем в українському суспільстві. Знову ж, припинити корупцію на корені допоможе «перезапуск держави» і Нова Конституція.
Роман Безсмертний, політик
Автономність тих органів, які забезпечують протидію створення фундаменту розвитку корупції. Це дуже добре, що є ДБР, НАЗК, НАБУ, але це там, це фінал. А подивіться — база. База в чому? База в монополізації, там треба вирвати. Все зводиться до теми перезаснування держави і зміни інститутів держави. Але як це розвернути? Це розвернути тільки тоді можна, коли ми визнає людину, як ключову цінність. Міняючи координати, такі як права людини, конституційно, міняємо інститути держави.
Одна з основних ідей Безсмертного — це формування нової, великої України. Щоб почати рухатися в цьому напрямку, люди повинні чути один одного. Саме зустрічі з громадськими діячами на місцях, формат дискусії і живе спілкування — стануть основою програми Романа Безсмертного, як кандидата на пост глави держави.