У Шабос холь ѓамоед Песах, ми читаємо Ѓафтору «Пророцтво сухих кісток». Пророк Йехезкель розповідає про ведіння, що було йому в Вавилоні. Раптово Бог переніс його в долину, вкриту сухими людськими кістками, і звернувся до нього зі словами: «Пророкуй про кістки цих та скажеш їм: кістки висохли, слухайте слово Господнє!». І ось на очах у пророка кістки починають з’єднуватися в людські скелети, а потім обростають сухожиллями, поверх яких наростає плоть, і покриваються шкірою. Тоді ангел Всевишнього відкриває пророку, що це сини Ізраїля в вигнанні, і його борг пророкувати, щоб вселити в ці тіла душі, оживити їх і привести в Землю обітовану.
Після того, як сини Ізраїлю пробули в Єгипті 180 років, один єврей з коліна Ефраїма почав переконувати всіх, що вони повинні «взяти долю у свої руки» і вийти з Єгипту. Старійшинам не дуже сподобалася ця ідея. Вони сказали, що Б-г повинен вивести євреїв з Єгипту, їм не можна виходити самим. Але частина синів Ефраїма не захотіла прислухатися до думки мудреців.
Вони рішуче взяли в руки зброю, зібрали срібло і золото і вирушили в дорогу. На кордоні, зіткнувшись із загоном прикордонної охорони, вони розбили його і вийшли з Єгипту.Після першої перемоги сміливці утвердилися у правильності свого рішення, придбали ще більше впевненості в собі і продовжували рухатися через території філістимлян до Землі Ізраїлю.
Однак філістимляни зібрали велике військо, і потім жорстокій битві більшість синів Ефраїма були вбиті — тільки кілька тих що залишилися в живих втекли назад до Єгипту. Ці події згадуються в Книзі Теѓілім: «Сини Ефраїма, озброєні, стрілки з лука, почали тікати в день битви. Не зберігали вони союзу з Всесильним і Закону Його відмовилися слідувати ». Раші пояснює: «Сини Ефраїма, озброєні, стрілки з лука …» — вони були впевнені в силі своєї зброї і вирушили завойовувати Землю Обітовану, не чекаючи встановленого терміну Спасіння ».
Однак, чому Всевишній вирішив створити диво воскресіння з мертвих саме з кістками цих людей з коліна Ефраїма, які фактично пішли проти Його волі і зазнали невдачі?
Відповідь на це питання ми знаходимо у Великодній Агадє. Там ми читаємо про чотирьох синів: мудреця, грішника, простака і того що не вміє поставити запитання, причому поруч з мудрецем згаданий грішник. Чому?
Так, грішник виступає проти всіх, але, принаймні, він не байдужий до того, що відбувається навколо нього! Простак, навпаки, ледь запитує: «Що це?», А той, хто не задає питань, — його просто нічого взагалі не цікавить … Грішник, на противагу їм, кричить і сперечається, його все хвилює. Він проти цього, але разом з тим він цікавиться і, отже, вчиться …
… Нерідко те, що люди починають дотримуватися законів іудаїзму, викликає негативну реакцію у родичів або друзів. Вони починають сміятися над виконанням тієї чи іншої заповіді або кричати: «Що це за нова мода ?!» Замість того щоб сердитися, ображатися або вибачатися, згадайте, що можливість виконання заповідей — це Ваша велика перевага. А той, хто задає Вам питання, принаймні , не байдужий до того, що відбувається навколо!