Чим менше листочків на календарі залишається до 31 грудня, тим більш гучними і людними стають міські ринки. Ґрунтуючись на даних Держстату і провівши моніторинг ринків країни, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» прийшов до висновку, що в середньому по Україні вартість новорічного столу для сім’ї з 4 осіб зросла практично на третину і становить 1350 грн. Для оцінки центр взяв найпростіше святкове меню, що складається з традиційних страв для середньостатистичної сім’ї: олів’є, м’ясні і рибні продукти, овочі і фрукти, солодощі та напої.

Запашні мандарини, яблука і навіть ананаси, прилавки повні овочів, маринадів і домашніх ковбас — у народі новорічний стіл прийнято готувати заздалегідь і одесити в цих питаннях точно не відстають. Ми вирішили перевірити чи можна зібрати смачний і великий новорічний стіл за 1350 гривень найпростішим способом — на міському ринку.

Я думаю, 2000 гривен — это даже мало. Немножко начал заранее, потому что трудно сейчас что-то планировать.

Девушка, что вы задаете такие вопросы, каждый может что он может. Слава Богу, вот мы пенсионеры, у нас слава Богу есть сын. Поэтому, мы можем потратить столько, сколько…разумно, так скажем. А все остальные, я не знаю.

Вот скупаемся, купили мясо, рыбу, колбаски, сырочка и цитрусовые. 

-А как вы считаете, сколько средней украинской семье нужно потратить денег на новогодний стол?

-Тысяч 10 наверное.

Ну, как пенсионерке, нам на двоих где-то гривен 500, так я думаю. Даже да, так можно всё приготовить, что и до Рождества хватит.

Соответственно, на наши нынешние зарплаты, поэтому и стол не очень богатый. В прошлые годы у нас обязательно икра была красная, сейчас я уже не могу себе позволить.

Часи змінюються, на ринках з’являються екзотичні і колись дефіцитні продукти, а незмінними на новорічних столах по всій країні все ще залишаються салат олів’є і мандарини. За статистикою, 2 кг мандаринів на родину обійдуться в 64 гривні. А ось три кілограми салату олів’є, на думку дослідників «Інституту аграрної економіки», обійдеться українцям в 130 гривень, що дорожче, ніж в минулому році на 26%. Найдорожчим інгредієнтом буде ковбаса, її оцінили в 43 гривні за кіло. Однак, крім знаменитого салату, відвідувачі ринку, звичайно ж, розповідають про те якими стравами будуть балувати себе і близьких на Новий рік.

Я люблю то, что я всегда люблю покушать. А особенное, я пенсионерка, понимаете, вот хожу. Особенное — это такую фантазию надо предложить, вот сейчас хожу, холодца хочу купить. 70 гривен — это стоит мяско на холодец и всё такое. Поэтому, что-то такое особенное, фантазия уже отказывает на эти деньги что-то особенное делать.

-Не знаю, такое как всю жизнь готовим, фаршированную рыбу, мясо, мясо шпигованное, всякие салаты.

-А какие салаты, что в них идет?

-Разное, с крабами, только с крабами, а не с крабовыми палочками.

-Я не знаю, жена будет готовить…

-Ну а что хотите, чтоб приготовила?

-Ну какой-то плов должен быть. Утку купили, будет утка фаршированная.

 Так как обыкновенно, что мы любим. Гуся будет муж мой в духовке сам делать. А я делаю сациви с курицей, оливье ну и какие-то там соленья.

 Я…оливье, крабовый салат…

-А мандарины?

-Мандарины люблю, апельсины, ананасы и арбуз.

-А арбуз какой?

-Обычный

-А он есть в декабре?

-Ну нету его…жалко

Із задоволенням діляться одесити і секретами приготування. На питання «Що будете готувати?», багато хто відповідає одразу цілими рецептами, які не знайдеш у книгах.

-Здравствуйте, я на кухне участвовала, меня зовут София. Мы там готовили капоната с медом. Я на Новый Год тоже буду готовить капоната с медом. Там есть желтый перец, не чили, помидоры, чеснок.

-Сациви как готовится, нужна курица, чтоб домашняя была. Чтобы у неё был цвет и всё, орехи надо взять намолоть орехи. Желтый цветок есть такой, продается у нас, надо спросить. Обязательно надо туда, чтобы сациви приобрел желтоватый цвет.

-С рыбки делаю скумбрию, сухой засол. Я покупаю свежую скумбрию, в Таврии по 57 рублей и прихожу, пересыпаю её с солью и сахаром, специями для рыбы.

Навіть на галасливому ринку можна вже відчути новорічну атмосферу — люди наповнюють продуктами на вигляд звичайні, але всередині святкові пакети і вибирають інгредієнти, які перетворяться на смачні страви вже 31 грудня, в галасливій компанії друзів, в колі сім’ї чи просто близької вам людини.

Комментарии закрыты