В рамках концерта-марафона для посетителей была организована выставка военной техники, которая побывала в зоне АТО. Кроме того, на концертной сцене с собственными песнями и кавер-версиями песен Скрябина выступили группы «Мамины дети», «Гайдамаки», «Дюк-тайм», Олег Скрипка, Вячеслав Рыбиков и много других народных любимцев.

Один із них – лірник Андрій Ляшук із міста Рівного. Запевняє: лірницька кобзарська традиція – традиція мандрівних співців, які повинні виступати не на сцені а перед людьми. Тож далека дорога не стала на заваді аби виступити перед одеситами та вшанувати пам’ять великого українця.

Андрей Ляшук, учасник марафона (г. Ривне)

Те, про що співав Кузьма – воно актуально. Він піднімав гострі соціальні питання в своїх піснях і це чимось близьке до того, про що співали кобзарі і лірники. Так, як я є лірником, вважаю, що потрібно було приїхати і виступити на цьому заході.

Одеса і Кузьма об’єднали навколо благородної мети і Захід і Схід, і всю країну. І це не вселяє неабияку гордість за власних співвітчизників.

Алексей, участник марафона (Луганская область)

Потеря личности такого культурного значения не может просто так пройти бесследно. Это один из кирпичей, на которых держится культура украинская. Думаю, он останется в нашей памяти, и будет вдохновлять следующие поколения.

Олекса, посетитель марафона

Вшанувати велику людину, видатного українця, який своїм талантом і чарівливістю об’єднав всю Україну. Можна його віднести і до луганська і до Донецька, Закарпаття і в Криму, він своєю харизмою і творчістю є знаковою людиною. Тому варто просто прийти і віддати шану.

Александра, организатор ярмарки

Я думаю, це дуже хороша можливість допомогти нашим хлопцям. А з іншої сторони, це культурній захід, на який можуть прийти люди, висловити свою підтримку та духовно якось розвиватись. Просвітницька українська музика – в наш час це дуже важливо. В останні місяці з’явилося багато гарних українських пісень, нажаль, вони про війну але вони звертають до себе увагу

Слово ранить не слабше, аніж зброя, — каже один із організаторів фестивалю Степан Черешня. А завдяки таким заходам, які об’єднують навколо добрих справ, можна говорити про будівництво нової культурної України. України без війни.

Степан Черешня, глава общественной организации «Совместная цель»

Війна не тільки відбувається на фронті, не тільки зброєю. Війна відбувається і в тилу. І саме, як ми можемо переконати людей  чи допомогти їм само ідентифікуватися? За рахунок того, що вони будуть відчувати українську культуру за рахунок того, що вона заходитиме в серце. Власне цю мету ми і переслідували, коли організовували цей захід. де правду шукати коли брат на брата? Це слова однієї з останніх пісень Скрябіна. Він був пацифістом, він був за мир, за добробут українців. Все ж, він не міг стояти осторонь того, що відбувається в країні, тої агресії, яка здійснюється проти нас

Дуже хотілося б, аби такі заходи стали традиційними, а ще більше – аби вони не були пов’язані з трагічними подіями.  

Комментарии закрыты