Судьи, которые имеют многолетний опыт работы, соглашаются с тем, что принцип специализации судов положительно влияет на качество рассмотрения споров и обеспечения единства судебной практики. Именно этот вопрос стал ключевым в ходе конференции
Протягом всього періоду незалежності судова система України зазнає змін. На жаль, реформування органів судової влади стало процесом, який триває не один рік і часом набуває непередбачуваних і навіть протилежних одна одній форм. Правильний та ретельний розгляд найскладніших господарських справ можливий завдяки глибоким знанням господарського права та зосередженню на вирішенні певного виду господарських спорів — впевнений голова Вищого господарського суду України Богдан Львов
Богдан Львов, глава Высшего хозяйственного суда Украины
Якщо суддя може все — то, фактично, його рівень може бути і високий, але нижчий від того, що може вирішити справу більш спеціалізований суддя. У всьому світі рівень спеціалізації нарощується приблизно так: є спеціалізований суддя в межах одного суду, наступний рівень — більш високий, це спеціалізована колегія, або палата у складі одного суду, і найвищий рівень спеціалізації — це спеціалізований суд. Це еволюція, вона потребує коштів, але це еволюція, а зворотний напрямок можете назвати самі.
Спеціалізація — шлях до професіоналізму, — впевнена і голова Ради суддів України. Зокрема, у контексті органів самоврядування суддів, за словами Валентини Симоненко, судді господарської юрисдикції — одні з найбільш організованих і самодисциплінованих.
Валентина Симоненко, председатель Совета судей Украины
На все ситуации, которые возникают, я призываю вас смотреть мудро, взвешено и помнить, что истина всегда посредине. Как в одном фильме говорили — все проходящее, а музыка вечна. так вот, все проходящее, а суд будет всегда. Потому, что он необходим и это государственная структура, задача в том, чтобы мы его подняли вместе на тот уровень, которого мы с вами достойны и это дело в наших руках.
Подібні конференції відбувалися і в інших областях України та мали свою тематику. Одеса ж — регіон, де особливо розвинене підприємництво. Відповідно, діалог та співпраця із бізнес-спільнотою — актуальне питання сьогодення, — впевнена Наталія Морщагіна
Наталья Морщагина, глава Одесского апелляционного хоз-го суда
Ми всі представляємо собою єдине ціле. І окремо ні самі судді, ні самі адвокати, ні підприємства існувати не можуть. Тобто, і прокуратура, і, відповідно, адвокатська спільнота, і суди, вони повинні діяти як єдиний механізм. Однак, цей механізм повинен бути, звісно, на законодавчому рівні, вирівняний, чітко повинні бути окреслені повноваження кожної ланки, і таким чином, у нас все буде добре. А зважаючи на те, що у нас міцна підтримка науковців, і теоретична база під всі наші питання. То я думаю, ми досягнемо успіхів.
Важко не погодитися з тим, що збереження господарських судів у вигляді спеціалізованої гілки судової влади, яка діє відокремлено від судів загальної юрисдикції — гостра потреба сьогодення. Адже важливі для держави підприємства потребують якнайкращого судового захисту, заради відновлення економіки України. Тож залишається сподіватися на мудрість законодавців та виважений підхід до реформування судової системи.