В останні роки ми можемо спостерігати сталу тенденцію до скорочення надходжень на виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Разом з цим кількість дітей, покинутих в медичних установах через стан здоров’я, залишається значною. Як з цим боротися — знають автори проекту тандем — партнерство «Дитина-родина-спеціаліст».
Сьогодні у дитячих будинках не така велика кількість біологічних сиріт. Більшість вихованців — це діти з проблемним станом здоров’я, чиї батьки не в змозі надавати їм необхідну допомогу.
Валентина Карташова, головний лікар Будинку дитини №1
И 50% — это дети, которые имеют своих биологических родителей. Эти люди вынужденно помещают своих малышей в Дом ребенка в связи с тем, что возможность оказать им такую, достаточно комплексную, сложную помощь в условиях дома невозможно.
Така категорія дітей потребує не тільки обстеження та лікування, але й розпочатої в ранній період медичної реабілітації. Саме завдяки цьому здоров’я та життя багатьох з них можна ще врятувати. І саме з метою викорінити цю несправедливість та змінити жахливу статистику у рамках онлайн-платформи «Соціально активний громадянин» було створено проект Тандем — партнерство «дитина-родина-спеціаліст», який передбачає створення на базі Міського спеціалізованого будинку дитини №1 Центру ранньої медико-соціальної реабілітації та паліативної допомоги.
Галина Фют, автор проекту
Общая сумма бюджета — 846 500 гривен. Кто-то может сказать много, кто-то может сказать мало. Туда входят 5 единиц, я еще раз назову их. Это аппарат микрополярного мозга, коррекционно-развивающий обучающий комплекс, интерактивный стол для детей, комплекс логотерапевтический и многофункциональный комплекс для детей на свежем воздухе.
Таким чином проект передбачає організацію та надання комплексної медичної та соціальної реабілітації дітям від народження до 7 років на базі Будинку дитини. А сама назва проекту передбачає взаємодію дітей, їх батьків та професіоналів.
Галина Фют, автор проекту
Фактически мы хотим, чтобы в Доме малютки не только воспитывались, но и проходили реабилитацию. Не только оздоравливались, но также и могли эти детки, при помощи специалистов — дефектолога, психолога, логопеда, прекрасных специалистов Дома ребенка, воспитателей — могли иметь возможность вернуться в семью, к тем мамам, которые оставили их. И поэтому мы просим вас, одесситы, поддержать нашу идею, конечно же. Создание такого реабилитационного центра на базе Дома малютки.
Сьогодні в руках багатьох дорослих майбутнє дітей, яким не пощастило і які дуже потребують допомоги. І якщо є шанс врятувати здоров’я хоча б однієї дитини — цей проект абсолютно точно повинен бути реалізований.