В Єгипті введено надзвичайний стан терміном на три найближчих місяці через недільні криваві теракти в результаті яких загинуло близько 44 осіб.

«Тероризм знову завдав удару по Єгипту, на цей раз у Вербну неділю. Ще одна неприємна, але невдала спроба проти всіх єгиптян», — написав спікер Міністерства закордонних справ Єгипту Ахмед Абу Зеїд в своєму Twitter.

Крім того, глава Єгипту, президент Абдель Фаттах ас-Сісі, оголосив про створення Вищої ради по боротьбі з тероризмом. «Цей терор спрямований і проти нашої батьківщини, і проти християн, і проти мусульман», — підкреслив президент.

З усього світу продовжує надходити реакція на теракти. Із засудженням вибуху, що прогримів в церквах міст Танта і Олександрія, виступили Йорданія, Палестина, Саудівська Аравія, Катар, Бахрейн, США і Франція, а також Народний фронт звільнення Палестини і Організація ісламського співробітництва. Держдепартамент США охарактеризував напади на церкви в Танті і Олександрії як «варварські».

Після того, як про вибухи в двох єгипетських містах дізналася світова громадськість, Папа Римський скликав екстрену проповідь, під час якої помолився за всіх, хто загинув в результаті насильства. Крім того, Франциск I закликав припинити вбивати невинних людей, а також прийти з покаянням тим, хто винен у смерті єгипетських громадян.

Архієпископ Анджело Беччу заявив, що навіть після терактів Папа Римський не має наміру відмовлятися від поїздки в цю країну, яка відбудеться в кінці квітня. «Немає сумніву, що понтифік дотримається обіцянки, і, хоча те, що сталося викликає стурбованість і співчуття, це не може перешкодити місії миру Папи Римського», — заявив Беччу.

Комментарии закрыты