У главах Тазріа і Мецора, які читаються на цьому тижні, докладно розповідається про закони цораас — особливого рідкісного захворювання. Серед іншого, Тора каже: «І чоловік або жінка, якщо буде у них виразка на голові або в бороді…». Тут мова йде про людину, у якого виразка з’явилася на місці волосяного покриву: у жінки на голові, а у чоловіка на голові або в бороді. Тора говорить, що коен повинен оглянути виразку і вирішити, чи є це проказою чи ні. Однак, якщо коен вагається з рішенням, то Тора дає незвичайне веління: «Те повинен поголити себе» — прокаженний зобов’язаний поголитися, щоб коен міг вирішити, чистий він чи ні. Якщо подивитися на слово «ісгалох» («голитися») в тексті Тори, то виявиться щось незвичайне: буква гімель в ньому помітно більше інших букв.
Відомо, що весь текст Тори написаний, в основному, однаковими за величиною літерами. Однак в декількох словах Тори зустрічаються букви, що відрізняються за розміром від інших. Наприклад, в першому вірші Книги Ваікра буква алеф в слові «ваікра» маленька. Також є літери, які більші за інші літери, як в найвідомішому вірші «Шма Ісроель — Слухай, Ізраїлю! Господь — Бог наш, Господь єдиний» букви аїн в слові Шма («слухай») і далес в слові «еход» («єдиний») більші за інші. Такі зміни завжди викликають питання, і мудреці у своїх коментарях наводять різні тлумачення подібних особливостей тексту Тори. Як же можна пояснити написання великої літери гімель в слові «ісгалох»?
Раббі Яаков бен Ошер пише, що є три випадки, коли людині велено поголити все волосся на тілі. Перший — прокажений після лікування від прокази голить все тіло, а потім приносить жертву. Другий — нозір, людина, яка хоче наблизитися до такого ж рівня святості, як у коена. Для цього він протягом тридцяти днів або більше не п’є вино, не ходить на цвинтар і відрощує волосся. По закінченню встановленого терміну він повинен збрити все своє волосся. І третій — це левити. У пустелі Всевишній звелів Аарону: «Візьми левитів з-посеред Ізраїлевих синів, та очищення зроби над ними». І Тора говорить, як саме це зробити: «Окропи їх водою очисною, і проведуть вони ножем для гоління по всьому тілу своєму, і нехай виперуть одежу свою, і чистими стануть». Тобто невід’ємною частиною очищення, необхідного для того, щоб левити могли служити в Храмі, було гоління всього тіла. Числове значення літери гімель — три. Отже, в даному випадку вона символізує, що є три ситуації, в яких Тора вимагає, щоб людина голила все своє тіло, включаючи бороду. Але можна сказати, що велика буква гімель в слові «ісгалох» підкреслює, що людині, яка з релігійних причин відрощує бороду, настільки ж важко її збрити, наскільки складно вимовити саме це слово.
Любавичський ребе в своїх працях завжди підкреслює, що не слід підстригати бороду, так як, згідно кабалі, вона відповідає 13 атрибутам милосердя Всевишнього, і відрощування бороди — це сгула (так в єврейській традиції називаються дії, які тягнуть за собою благотворні слідства, при тому що причинно-наслідкові зв’язки в тому, що відбувається, неочевидні) для залучення блага і засобів до існування.
Те, що в останні роки під впливом Божественного Провидіння мільйони чоловіків у світі відрощують бороди, сприяє продовженню розкриття Божественного милосердя. Всевишній буде милувати всіх в цьому світі і, в результаті, змусить людей з милосердям ставитися один до одного. Так що кожен, хто хоче досягти успіху у всіх своїх починаннях, нехай починає відрощувати бороду!