У тижневій главі Бо Тора розповідає, як настає фатальна ніч, коли фараон згинається під тягарем страт, які були надіслані Всевишнім на Єгипет, і просить синів Ізраїлю покинути країну. При цьому фараон відправляє звістку про звільнення в два будинки в землі Гошен. Він наказує покликати і Моше, і Аарона, щоб звернутися з благанням до них двох. «Підніміться, вийдіть з-поміж мого народу і ви, і сини Ізраїлю, і йдіть, служіть Господові, як ви казали».

Весь період Виходу з Єгипту народ очолювали два керівники — Моше і Аарон. Вони діяли разом, як одна людина, а розподіл складався тільки в тому, що Моше знав, що сказати, а Аарон знав, як сказати. Але виникає питання: навіщо потрібно було таке спільне, подвійне керівництво? Чому однім візком повинні були керувати два візника?

Любавичський ребе дає оригінальне пояснення того, чому Всевишній залишив двох лідерів, які працюють разом. Для того, щоб зробити сильний вплив на людину, необхідні дві навички: добре знати зміст повідомлення і передавати його так переконливо, щоб пробудити в людях ентузіазм. Ви повинні переконати всіх, що виходите із любові і послання ваше на благо слухачеві.

…На наступний тиждень випадає 10-й день місяця шват — річниця відходу з цього світу попереднього глави Хабаду, шостого Любавичського ребе, раббі Йосефа-Іцхока Шнеєрсона. Це так само день, в який почалося керівництво раббі Менахема-Мендла Шнеєрсона, сьомого Любавичського ребе. Такі люди, як ми, мало що розуміють в керівництві Ребе, але можемо процитувати те, що говорив з цього приводу він сам. У своїй бесіді на главу Шофтім в 1991-му році Ребе підкреслив особливий момент, який виділяє всіх керівників Хабаду: дивовижне поєднання «суду» і «ради», атрибута Моше з атрибутом Аарона. Ребе — це людина, все життя якої присвячено тому, щоб робити добро євреям, не забуваючи і про кінцеву мету — підготувати за допомогою цього світ до розкриття Мошиаха і нехай він прийде незабаром, в наші дні.

Комментарии закрыты