У нашій сьогоднішній тижневій главі «Ха’й Сара» докладно розповідається, як Авраѓам закликав Еліезера і доручив йому знайти наречену для свого сина Іцхока. При цьому він взяв з нього клятву, що це не буде місцева ханаанська дівчина. «На землю мою і на батьківщину мою підеш і візьмеш дружину для сина мого, для Іцхока». Це єдине повчання, яке наш праотець дав своєму слузі. При цьому Авраѓам сказав: «Г-подь, Б-г  небес … пошле Свого ангела перед тобою, і ти візьмеш жінку для мого сина звідти». Авраѓам розумів, що для того, щоб знайти підходящу дружину для його сина, слуга потребував допомоги небесних ангелів. Еліезер відправився у шлях і прийшов в Арам-Наѓараім, де зупинився напоїти верблюдів біля колодязя, до якого місцеві дівчата приходили по воду. Він помолився, щоб Г-подь вказав йому на відповідну наречену для Іцхока тим, що дівчина, у якої він попросить пити, запропонує напоїти і його верблюдів. Але коли Еліезер дізнався, що дівчина, яка запропонувала напоїти його верблюдів, була з родини Авраѓама, він зрозумів, що саме це і мав на увазі його пан. Тому, розповідаючи Лавану і Бетуелю про те, що йому наказав наш праотець, він передав слова Авраѓама наступним чином: «У дім батька мого підеш і до мого сімейства; і візьмеш дружину для мого сина». Коли Лаван і Бетуель почули про це, вони також визнали, що «від Г-пода йде це».

Всевишній відкрито показує, що саме Він здійснив перше сватання народу Ізраїлю. Так само з Тори ми дізнаємося про те, як саме Сам Всевишній, і ніхто інший, вибрав першого єврейського царя і що навіть така людина, як Лаван, змушений був визнати, що за цим стоїть Б-жественне провидіння. І, можливо, Творець зробив це, щоб навчити нас, що всі сімейні союзи і призначення на посади відбуваються виключно за Б-жественним визначенням, під Його особистим наглядом, коли Г-подь «посилає свого ангела» перед нами.

Б-г посилає правильного ангела, щоб переконатися, що сватання виконано, що наш обранець або обраниця ті самі. І правда в тому, що це стосується не тільки шлюбу, але і всього, що відбувається з нами в житті.

Комментарии закрыты