У главі «Кдойшим» Тора каже: «І коли вступите ви на землю, і посадите всяке дерево плодове, то необрізаними вважайте його плоди. Три роки будуть для вас необрізанними, ви не повинні їх їсти. »Ці плоди називаються орла .Евреям заборонено їсти їх, продавати або як — небудь використовувати. Плоди, які виростуть в наступному, четвертому, році, володіють святістю: «А в четвертому році будуть всі eгo ​​плоди святинею хвали Господові. » Господар плодів повинен принести їх в Єрусалим і з’їсти в межах міських стін. Мовою мудреців Талмуда ці плоди називаються: нета рваі плоди чотирирічного дерева. І тільки на п’ятий рік після посадки знімаються всі обмеженням на плоди нового врожаю, вони повністю ваші .У Торі про це написано: «У п’ятий же рік ви можете їсти плоди його, і так розмножиться для вас eгo врожай. Я — Бог, Всесильний ваш. ». В нагороду за дотримання заповіді орла за те, що плоди четвертого року принесли, щоб присвятити Богові, в Єрусалим, на п’ятий рік «примножиться для вас його урожай.» Творець благославить ваші плоди, і вони розмножаться в відшкодування врожаю попередніх років.

Мета творіння, заради якої був створений світ, і причина, по якій Тора була дана цьому матеріальному світу, — створення для Б-гa «місця проживання в нижчому світі». Подяка за прості земні речі: їжу, гроші, здоров’я — освячує природні бажання і фізичні потреби єврея. Визнаючи навіть це даром Б-жим, він дійсно впускає Всевишнього в наш світ.

Старий єврей абсолютно усунувся від світу, п’ятдесят років не залишав своєї кімнати, байдуже ставився до стану свого тіла, їв тільки щоб вижити, а не освятити матеріальне. В особистому плані він дійсно піднявся на дуже високий рівень духовності. Можна сказати, що він «ангел», але є багато ангелів на небі. Матеріальний світ був створений не для цього, його душа прийшла в цей світ не для цього, і Тора була дана цьому світу не для цього. Мета творіння зовсім інша. Коли Моше — рабейну сперечався в верхніх сферах з ангелами, які хотіли залишити Тору на Небесах, він сказав їм: «У вас немає батьків, ви не знаєте, що таке злий початок . Мета Тори спуститися в світ, де є «батько і мати», де є «злий початок», і саме в цьому, низькому місці створити житло для проживання Творця ».

У світлі цієї історії ми можемо пояснити, чому плоди четвертого року, хоча і володіють святістю, не сприяють досягненню мети творіння. Плоди, які можна їсти тільки в Єрусалимі, не створюють для Б — гa «місця проживання в нижчому світі». Це плоди, які «підносяться» над світом. І тільки плоди п’ятого року є істинними плодами цього світу. Плоди без будь — якого нальоту святості, які ви можете з’їсти навіть будучи «нечистими», саме вони створюють житло Всевишнього в нижчих світах і тим самим виконують мету Творіння.

Коли ми беремо ці звичайні дозволені плоди і дякуємо за них Всевишньому — підносимо «вихваляння народу Ізраїлю», то плоди ці, як пише Тора, «множать для вас eго врожай» і таким чином є метою всіх попередніх років. Саме з їх допомогою Творець знаходить житло в нижньому світі. За рахунок цих самих звичайних матеріальних речей створюється становище коли «Ти, Святий» — Будеш «возсідати».

Слід підкреслити, що ми не можемо не враховувати значення плодів четвертого року, ми не можемо мати справу тільки з фізичним світом без направлення і керівництва Тори. Тора є основою всього і вчить нас, як вести себе в цьому світі. Спочатку настає четвертий рік, рік Єрусалиму, рік духовності, рік плодів «святих, присвячених вихвалянню Б-га», рік Тори, яка вчить нас тому, що заборонено і що дозволено, і що слід робити на п’ятий рік, його «неосвячені» плоди , плоди «вихвалянь народу Ізраїлю».

Комментарии закрыты