У кінці тижневої глави Кі Теце сказано: «Ваговий камінь повний і вірний нехай буде у тебе, міра повна і вірна нехай буде у тебе, щоб довгі були твої дні…»
Третя обіцянка довголіття з’являється на початку тижневої глави — і це дивно: «Якщо попадеться тобі пташине гніздо… Відпустити повинен ти мати, а дітей бери собі, щоб добре було тобі і продовжувати тобі дні». Людині, яка присвячує півтори хвилини свого часу дотриманню заповіді «відсилання квочки», доведеться прожити багато щасливих років. І, звичайно ж, неможливо не задатися питанням: в чому сенс? Що з’єднує три ці міцви і довголіття? Тим більше, що перші дві заповіді — дії, які непросто виконати, і тому можна зрозуміти, що Тора гарантує за них величезну нагороду. Міцва «чесної торгівлі» вимагає від продавця підвищеного самоконтролю в будь-який момент, в той час як «шанування батьків» — найскладніша з усіх заповідей, «важка з найважчих», за словами мідрашу, особливо коли батьки старіють і стають залежними від милості дітей. А заповідь «відсилання квочки» — навпаки, найлегша заповідь в Торі. По-перше, її виконання триває не більше за півтори хвилини: стукнути по дереву, щоб прогнати матір і забрати яйця. А по-друге, вона не коштує грошей. Як же тоді ця міцва стала поруч зі складними заповідями, що обіцяють довголіття?
Ідея проста: життя побудоване на рівнянні «міра за міру». Отримуєте рівно стільки, скільки віддаєте. Не інші люди вирішують долю, а самі створюєте своє майбутнє. І це об’єднує три згадані заповіді. Любавицький ребе вказував на чіткий загальний принцип, який лежить в основі заповіді шанування батьків і заповіді «відсилання квочки»: вони являють собою соціальні дії, які роблять цей світ кращим і продовжують життя оточуючих людей. Шанування батьків сприяє тому, що вони живуть довше, ніж ті батьки, яких залишили на волю долі їхні діти. І міцва «відсилання квочки» збільшує умиротворення, спокій і гармонію в світі, оскільки одне з пояснень цієї заповіді полягає в тому, що Тора пробуджує чутливість до страждань тварин і прагнення до відмови від жорстокості. Міцва полягає в тому, щоб прогнати матір до того, як у неї заберуть яйця або пташенят, і, таким чином, її горе через це зменшиться. Ясно, що ті, хто привчили себе до чутливості до тварин, стануть більш уважні і до людей. Те ж саме і з третьою міцвою — мір і ваг. Людина, яка чесно торгує і тим самим викликає сприятливі почуття і бажання відвідати її магазин, — робить світ приємним місцем для існування. Отже, принцип простий: людина, яка продовжує життя свого оточення, отримує у відповідь таке ж поводження і досягає довголіття для себе. По-перше, це буде відбуватися в якості нагороди зверху, як міра за міру. А по-друге — ще й звичайним, природним шляхом: середовище, яке створюємо, — це середовище, в якому живемо. І якщо створюємо для інших атмосферу поваги, спокою і терпіння, отримуємо у відповідь таке ж поводження і досягаємо довголіття.