У тижневій главі Корах Тора розповідає про ненависть, яка десятиліттями кипіла в душах деяких противників Моше. Практично з перших днів дорослого життя Моше були люди, які повставали і боролися проти нього. Раз за разом вони набираються все більшої впевненості, і починають діяти відкрито від свого імені: «І взяв на себе Корах, син Іцара, сина Кеата, сина Леві, і Датан і Авірам, сини Еліава. І повстали вони перед Моше».
Корах і його спільники заявили, що більше не визнають влади Моше і не будуть виконувати його веління. Коментатори пояснюють, що так влаштований світ: проти великої людини завжди є інша, чиє завдання — послабити його. І тут цікаво подивитися, як Моше реагує на відкрите повстання, що спалахнуло проти нього. Моше, Аарон і 250 чоловіків з керівництва колін Ізраїлевих збираються біля входу в Шатер зборів, щоб провести випробування димом пахощів. Бог велів Моше і Аарону: «Відділіться від цієї громади, і Я знищу їх миттєво… Відступіть з усіх боків від домівок Кораха, Датана і Авірама». Це означає, що був підписаний вирок: Датан і Авірам ось-ось помруть. Однак Тора продовжує свою розповідь: «І піднявся Моше, і пішов до Датана і Авірама, і пішли слідом за ним старійшини Ізраїлеві».
По-перше, Всевишній уже підписав їх смертний вирок і велів ходити «навколо них», а не до них, тобто стояти осторонь і дивитися, як люди, які переслідували його 60 років, ось-ось проваляться живими під землю. Чому ж Моше порушує веління Бога? По-друге, чи може Моше розраховувати на те, що вони послухають його, якщо він насправді не сказав їм ні слова? По-третє, що означають слова «і піднявся Моше»? Любавицький ребе знаходить тут кульмінаційний момент в керівній діяльності Моше. Він не сказав ні слова Датану і Авірамові, але його серце плакало про них. Тому він вдався до візуальної тактики, Моше проходить повз них в русі величі — і, можливо, його вигляд збудить в них іскру Божественності. Він, глава покоління, не бажає ні від кого відмовлятися. Моше бачить в євреях добро, єднання зі Всевишнім. І вірить, що якщо він звернеться до цього добра, то в них пробудиться та єврейська «точка», яка є в кожному.
…Ребе писав: «відвідати синагоги та батей-мідраш в місті, повернути туди слова вчення Ребе… щоб показати любов до всього Ізраїлю… надію і впевненість в тому, що вони… виконають свою роль в підтримці іудаїзму і поширенні Тори». У цю суботу, яка передує 3-му тамуза, ми зробимо те, про що він нас просив. Ми продовжимо це робити і далі, «пастир не залишить своє стадо». Ребе все так само молить Всевишнього за нас і просить Його наблизити повне і остаточне Позбавлення, за яким вигнання ніколи не наступить.
Комментарии закрыты