Глава Тори Корах, яку ми читаємо на цьому тижні, розповідає про те, як сталося зіткнення Кораха з Моше-рабейну. Корах був двоюрідним братом Моше, він був почесним і багатим євреєм. Але! Настав день, коли він разом з Датаном і Авірамом, які користувалися поганою славою склочників і заручилися підтримкою 250 впливових людей того часу, прийшли до Моше з докором «Чому вознісся ти над суспільством Господнім ?!»

У всіх попередніх випадках, коли виникали суперечки в стані синів Ізраїлю, можна було знайти певну логіку в їх безрозсудній поведінці, але тепер вони досягли останньої, найнижньої сходинки. Адже з’ясувалося, що насправді за всіма докорами стоїть небажання прийняти владу Моше і Бога!

Ця історія стала переломним моментом у долі покоління пустелі … цікаво, що після цієї історії протягом всього часу перебування в пустелі більше не було таких суперечок в середовищі народу Ізраїлю. Що ж особливого сталося тоді, що саме після цієї історії всі суперечки вщухли назавжди? Деякі коментатори стверджують, що після того, як всі бачили, що земля розверзлася і поглинула живих людей, що земля поглинула (!!!) нечестивих бунтівників, кожен зрозумів, що ігри закінчилися і того, хто створює проблеми, спіткає такаж доля, що і Кораха!

Сьогодні це важливо розуміти, коли починають звучати суперечки і про Землю Ізраїлю …

Коли висловлюються думки, що євреї не мають ніякого права на Землю Ізраїлю, коли нам говорять, що ми повинні повернутися додому, до Німеччини і Польщі і, не соромлячись, заявляють, що потрібно знову стерти Ізраїль з карти світу. Тоді ми починаємо розуміти, що це питання досягло своєї межі. Таким чином безапеляційно ставиться питання про саме існування єврейського народу на цій землі! І тому, з Б-жою допомогою, з цього моменту починається і в цій суперечці зворотній процес!

Тому незабаром ми своїми очима удостоїмося побачити як збудеться сказане пророцтво: «Коли повертав Бог бранців Сіону, були ми точно у сні. Тоді уста наші наповнилися радістю, мова наша — співом. Тоді в народах будуть говорити: «Велике вчинив Бог із ними!»

Сьомий Любавичський Ребе Менахем-Мендел Шнеєрсон, річниця відходу з нашого світу якого випала на цю Суботу, постійно нагадує нам: «Мошіах прийде. Це трапиться з вами або без вас, вірите ви в це чи ні … Це станеться в наш час, станете ви в цьому брати участь чи ні … Але запитаєте:: «Де я опинюся, коли це станеться? Чи я буду частиною цього або мені не доведеться в цьому брати участь? … »

Давайте замислимося про це і приймемо для себе рішення більше часу приділяти Торі і заповідям. І хто знає — може, яка-небудь наша (!!) добру справа стане останньою краплею, що переповнить чашу нашого вигнання? …

Комментарии закрыты