У Мудрості запитали: «Яке покарання грішника?» Мудрість сказала: «Гнів переслідує нечестивого.» Запитали у Пророцтва: «Яке покарання грішника?» Пророцтво відповіло: «Грішна душа помре». Запитали у Пресвятого, Він сказав: «Нехай він покається і буде прощений».

Наша сьогоднішня тижнева глава «Мцойро» продовжує приводити закони, що стосується віддалення від святості. «Оскільки він своїм  лихослі́в’ям сіяв розбрат  між чоловіком і дружиною, між людиною і ближнім  його, він сам повинен бути відкинутий, відділений від інших людей.»

Продовжуючи читати текст нашої тижневої глави, ми  стикаємося з явними суперечностями . Тора говорить: «І вийде священнослужитель поза табір, і огляне священнослужитель , і ось зцілилася виразка прокази у прокаженого.» Так чи  буде грішник приведений до святості, або святість прийде до грішника?

Б-г хоче, щоб каяття кожного єврея було справжнім, що зачіпає всю глибину душі і здійснюється за його  власної волі.

Повернення людини до Всевишнього характеризується глибоким каяттям, яке виходить від нього самого і зачіпає всі його почуття і думки. Сила і потужність такого каяття настільки великі, що вони не тільки стирають гріхи людини, а й перетворюють  їх в заслуги.

Комментарии закрыты