У тижневій главі Ваера продовжується життєпис праотця Авраама. Всевишній обіцяв йому сина на самому початку, ще коли вперше заговорив з ним, і відтоді Аврам поширював віру в Єдиного Бога у світі, розповідаючи, що Господь обіцяв йому сина. Минають роки, люди хитають головами і запитують: «Де ж обіцяні Авраму діти?» Минуло десять років, йому виповнилося 85, потім 90, 95, 99 — і ніщо не змінилося. Потім три ангели прийшли провідати Авраама і пообіцяли, що повернуться у цю пору в наступному році, «і ось син у Сари».

Дійсно, через рік, на наступний Песах народився Іцхак. Але навіть коли він уже народився, багато хто не повірив, що Авраам був його біологічним батьком. Вони стверджували, що «Сара не народила, а взяла у будинок підкидька з вулиці» і тому «годувала синів Сара». Всевишній створив ще одне диво: Сара годувала грудьми Іцхака і інших дітей, щоб довести, що саме вона його народила. А ще насмішники того покоління говорили: «Від Авімелеха зачала Сара», через те, що вагітність наступила незабаром після того, як вона була доставлена ​​до палацу царя філістимлян. Тоді Всевишній «надав обличчю Іцхака разючу подібність з обличчям Авраама, так що всі стверджували:« Авраам породив Іцхака». Так за допомогою Божественного благословення було доведено, що Іцхак — син Авраама.

Тора говорить: «І підросло дитя, і було від груді відібране. І влаштував Авраам застілля велике у день відібрання від грудей Іцхака». Це сталося, коли Іцхаку виповнилося 13 років, в день його бар-міцви. Любавицький ребе пише, як розповідали єврейські мудреці: Авраам-авіну був царем, у нього було багато рабів, він також був дуже багатий, бо мав багато худоби, срібла і золота. Чимало людей висміювали Авраама за його шлях і звичаї, але він з високо піднятою головою проповідував свою віру кожному, кого зустрічав. Так багато душ звернулися до його віри. У день бар-міцви свого єдиного сина він влаштував велике застілля, запросив царів і міністрів і зрадів великою радістю. Але навіть за столом деякі з його оточення жартували над ним, кажучи: «Сила і міць — у нас! Одним пальцем ми можемо розчавити цю дитину». Але Авраам йшов своїм шляхом служіння Всевишньому у праведності й справедливості. Через багато років ті самі люди, які насміхалися над ним, потрапили до рук тих, хто «вийшов з дому Авраама»: самовпевнені велетень Ог і його друзі, зрештою, зазнали поразки від нащадків Авраама.

Неважливо, наскільки нелегкою може бути іноді ситуація духовно або фізично, — ніколи не слід впадати у відчай, треба вірити, що буде набагато краще, цьому вчить історія Авраама. І нехай нашим кредо буде відомий афоризм: «Вічний народ не боїться довгої дороги».

Комментарии закрыты