Останній розділ нашої сьогоднішньої тижневої глави «Вайейшев» викликає подив: велика частина його віршів присвячена опису одного дня з життя Йосефа у в’язниці. Кинутий в темницю за безпідставним звинуваченням, Йосеф завоював особливу прихильність начальника, який поставив його над усіма ув’язненими, «тому що Господь з ним, і всьому, що він робить, Господь дає досягти успіху».

… І сталося так, що два високопоставлених придворних фараона — начальник чашників і головний пекар — згрішили і були відправлені під варту в темницю. Одного ранку Йосеф встає і бачить, що його сусіди супляться. Він проявляє співчуття і питає: «Чому ваші обличчя сумні сьогодні?» Вони відповідають, що у них була погана ніч: вони бачили тривожні сни. Йосеф мав би відповісти: «Нушойн! — Гаразд! »- і повернутися до своїх справ, але він хоче почути, про що були ці сни.

Любавицький Ребе пояснює: цей уривок навчає, що Йосеф не втратив почуття відповідальності. Він зрозумів, що життя набагато більше, ніж він сам. Він не зосередився на жалості до самого себе, не зменшився і не зачах в ув’язненні а, навпаки, переступив через свій особистий біль і звернув увагу на стан людей, що оточували його.

Висновки, зроблені Любавицьким Ребе з історії про Йосефа і царедворців, особливо актуальні для нас в дні наступаючого свята Хануки.

Єврей не може задовольнитися лише запалюванням ханукальних свічок у себе вдома: його обов’язок — виявляти увагу до свого оточення. І це зовсім не важко: купіть невелику ханукію і набір свічок і разом з дітьми зайдіть до своїх сусідів. Світло, яке пошириться з вашого житла, дуже скоро освітить весь світ полум’ям істинного порятунку.

Веселої вам Хануки!

Комментарии закрыты