На початку нашої сьогоднішньої тижневої глави «Вайейцей» ми читаємо про сон Яакова. Наш праотець залишає рідну домівку в Бєєр-шеве і відправляється в Харан. По дорозі він зупиняється на нічліг, і в цю ніч йому сниться сон, той самий знаменитий сон, який всі знають. Уві сні він побачив: «І ось драбина поставлена ​​на землю, а вершина її досягає небес; і ось ангели Б-жі виходили й сходили по ній ». А що символізують сходи? Є прислів’я, яке говорить «Немає ліфта для досягнення успіху, до нього треба підніматися сходинками сходів, своїми ногами». Це також вірно і щодо духовності: сходи Яакова вчать нас, що для того, щоб досягти небес, потрібно долати щабель за щаблем. Немає коротких шляхів!

Наше єврейське життя — перш за все, виконання заповідей. Щабель за щаблем, одна Міцва за іншою, ще один урок Тори, ще одне запалювання суботніх свічок … Так створюється єврейська самосвідомість. Вона не виникає сама собою. Єврейська самосвідомість — це стан душі, який зміцнюється з кожною виконаною євреєм заповіддю.

 

Прийшовши в Харан, наш праотець Яків створив будинок Ізраїлю: одружився і народив дітей. Тому в кінці глави ВАЙЕЙЦЕЙ, коли ми читаємо, що наш праотець Яків повертається в Ерец-Ісроель, Тора говорить нам: «І Яаков йшов своїм шляхом, і зустріли його ангели Б-жі».

Любавицький Ребе в одній зі своїх бесід наводить слова з книги «Зоѓар» про те, що по дорозі в Харан Яаков бачив ангелів тільки уві сні, а повертаючись в рідні краї, він удостоївся побачити ангелів наяву. Все тому, що між відходом і поверненням він заснував дім Ізраїля — майбутнє єврейського народу.

Ребе каже, що коли єврей виконує свою місію в цьому світі — створює єврейську сім’ю, ділиться своїми знаннями з іудаїзму з іншим євреєм, — то він удостоюється не тільки того, щоб бачити ангелів уві сні, а й того, що ангели приходять до нього наяву і пропонують допомогу. Тобто, Всевишній піклується про те, щоб у нього були помічники і сподвижники в усьому, що йому необхідно. Ребе каже, що коли єврей працює над тим, щоб духовно відродити ще одного єврея і ще одного, … тоді заступництво зверху виглядає таким чином, що ангели приходять до нього самі, і він не повинен намагатися шукати їх тому, що йому пропонують допомогу і супровід в його роботі і в задоволенні всіх його потреб і це не уві сні, а наяву.

Подібно до того, як наш праотець Яків прийшов в Харан з порожніми руками, і, незважаючи на це, створив велику єврейську сім’ю і розбагатів, так само кожен з нас повинен йти крок за кроком в іудаїзмі, від однієї заповіді до іншої, поки ми всі не досягнемо справжньої єврейської царства — з приходом нашого праведного Мошиаха, нехай розкриється він незабаром, в наші дні!

Комментарии закрыты