На цьому тижні читається глава Тори Вайєлех — «і пішов». На початку Тори є глава зі схожою назвою — «Лех-Леха» — «йди собі» або «йди до себе». Можна побачити, що це третя глава від початку П’ятикнижжя, а Вайєлех — третя глава від кінця. У першій йдеться про праотця Авраама, а в іншій — про Моше-рабейну. Вперше звернувшись до Авраама, Всевишній сказав: «Лех-Леха — йди з землі твоєї, і від роду твого, і з дому батька твого на землю, яку покажу тобі». Наказуючи про жертвоприношення Іцхака, Він також вжив ці слова: «Візьми ж сина свого, єдиного свого, якого ти любиш, Іцхака, і йди в землю Морія, і принесеш його там в вознесіння – всеспалення на одній із гір, про яку скажу тобі».
Тобто, все свідчення життя праотця Авраама укладено в цих словах: «йди до себе». У Моше-рабейну також щось подібне. Вайєлех Моше — це перші слова, які написані в Торі після першого явища йому Всевишнього в палаючому кущі терну, коли він отримав завдання вирушити до Єгипту: «Вайєлех — І пішов Моше, і повернувся до Ісро, свого тестя».
І в останній день його земного життя сказано: «вайелех Моше».
Любавицький ребе каже, що Тора дає вічне повчання для кожного єврея — від «лех-леха» до «вайєлех». З початку життя і до останнього дня на землі він повинен йти, рухатися вперед. Завжди робити це в питаннях Тори, молитви або благодійності. Якщо людина виконує заповіді за життя, то навіть коли душа покидає тіло, вона продовжує підніматися і просуватися вперед, завдяки заповідям, які людина виконувала в цьому світі. Заповіді продовжують приносити плоди, будь то діти або добрі справи, які вона зробила, Тора, яку вона вчила, або цдока, якою вона обдарувала нужденних. Головне не зупинятися і завжди рухатися вперед!

Комментарии закрыты