Президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом 20 червня в Білому домі у Вашингтоні. За словами українських дипломатів, зустріч тривала понад 20 хвилин, однак, за словами Порошенка, за цей час він встиг переконатися в твердій підтримці з боку Вашингтона, а також обговорити врегулювання конфлікту на сході України, програму реформ і розширення співпраці у військово-технічній сфері. На зустрічі в Овальному кабінеті також були присутні посол України в США Валерій Чалий, глава МЗС України Павло Клімкін, посол США в Україні Міла Йованович, віце-президент США Майкл Пенс.
Петро Порошенко, Президент України
Це величезна честь і величезне задоволення бути тут з Вами, пане Президенте. З одним з найнадійніших прихильників і партнером — стратегічним партнером України. Ми боремося за свободу і демократію завдяки вашій сильній підтримці в сфері безпеки і оборони — підтримки нашої оборони, підтримки моєї 45-мільйонної нації, найбільшої країни на європейському континенті. І я абсолютно впевнений, що історія України — це історія успіху. Я пишаюся тим, що ви, пане президенте, і Сполучені Штати, є співавтором цієї історії успіху.
Як повідомили західні ЗМІ, зустріч не можна назвати повноформатною, однак Трамп заявив, що для нього «велика честь» зустрічатися з Порошенком і що «дійсно було досягнуто значного прогресу» в стосунках з Україною. Chicago Tribune зазначає, що американська політика щодо України, схоже, залишається на тому ж курсі, який зайняв Барак Обама після російського вторгнення в Україну і анексії Криму. USA Today пише, що слова Трампа про Україну були менш конкретними, ніж заява Порошенко. Президент США назвав Україну «місцем, в яке всі залучені».
Поїздка до Білого Дому видалася дуже плідною. Петро Порошенко особисто зустрівся з міністром енергетики США Ріком Перрі, який підкреслив потенціал України для Європи, порівнявши його з потенціалом штату Техас для США.
Під час зустрічі з Міністром оборони Джеймсом Меттісом, Президент висловив вдячність за важливу допомогу з боку США в питанні зміцнення обороноздатності України та стійкості Збройних Сил України, а також реабілітацію українських воїнів.
Перебуваючи в Вашингтоні, Петро Порошенко запросив американського держсекретаря Рекса Тіллерсона в Україну і представивив пропозиції стосовно більш активного залучення США до мирного процесу на Донбасі. Співрозмовники також обговорили питання звільнення українських заручників і погодилися, що це питання має бути вирішене в максимально швидкий спосіб.
Незважаючи на завантаженість під час свого робочого візиту до Сполучених Штатів, президент зміг зустрітися і з представниками української діаспори, щоб разом вшанувати пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Глава Української держави відзначив: Україна пройшла велику відстань, незважаючи на величезні випробування і подякував українській діаспорі США за значні зусилля і єдність.
В інтерв’ю телеканалу Fox News президент України навів деякі цифри. А саме — розповів, що на Донбасі є близько трьох тисяч регулярних російських військ, а разом з керованими Росією бойовиками — 40 тисяч. Загалом, під час візиту Петра Порошенко у Вашингтон, в адміністрації Трампа заявили, що в українського президента було більше особистих зустрічей з чиновниками адміністрації, ніж у інших світових лідерів.