Орієнтуватися під водою, подавати сигнали з поверхні, ходити в ластах та важких ботах. У нещодавно створеній в Одесі водолазній школі розпочалися практичні заняття для військовослужбовців. Наразі перші 12 людей проходять базовий курс підготовки за кваліфікацією «водолаз». Спочатку відпрацьовували навички у басейні. Зокрема навчалися працювати зі стресом, а 29 жовтня вдруге спустилися на малі та середні глибини у гавані Чорного моря.
Олег Горобець, лейтенант, командир спуску
Орієнтування у воді водолазів за допомогою сигнального кінця з поверхні водолазам, які знаходилися під водою за допомогою даного кінця подовалися сигнали в зміні напрямку руху — іди вправо , іди вліво , прямо та повертайс/я
Вадим, водолаз
Немножко когда вода светлая ты себя чувствуешь хорошо, когда ты приближаешься вниз, поднимается — ты теряешь ориентиры и вот по сигнальному концу хорошо ориентироваться тебе дают иди вправо иди влево. прямо или назад.
Ну перебороть вот этот страх перед глазами. Понимаете, под водой может случиться все. Нас учат потихоньку подводят к тому, какие могут быть ситуации под водой, как с ними бороться.
По завершенню курсу випускники отримають першу робітничу кваліфікацію «звичайний водолаз» та зможуть працювати на глибинах до 30 метрів. Випускний — незабаром, запланований на 16 листопада. Але перед тим потрібно скласти іспити — теорія та практика на глибині. Навчання проходить за модульною системою під керівництвом інструкторів.
Олексій Нестеров, начальник пошуково-рятувальної служби ВМС ЗСУ
Ми відпрацювали першу нашу програму підготовки і за основу ми взяли програму водолазної підготовки ВМС Великобританії. Тому повністю те, що ви бачила на водолазній станції воно відповідає міжнародним стандартам та стандартам країн НАТО.
Така Водолазна школа в Україні єдина, вона створена на базі ВМС ЗСУ. Після втрати с навчально-матеріальної бази в окупованому Севастополі, єдиний підрозділ залишився у Кам’янці -Подільському, але там своя специфіка — інженерна. Виникла необхідність заснування школи, яка б охоплювала весь спектр водолазних спеціальностей.
Сергій Титаренко, Начальник водолазної школи
Призначення цієї водолазної школи підготовка водолазів для Збройних сил, інших військових формувань та правоохоронних органів України.
У нас зараз, ми тимчасово використовуємо навчально-матеріальну базу Лісозаводська, навчальні класи на Лісозаводску, практичні спуски зараз в акваторії практичної гавані. У майбутньому уже спроектований і напротязі наступного року буде побудований навчально-тренувальний комплекс підготовки.
Як розповів Сергій Титаренко, плаваючий комплекс буде включати у себе тренажери та басейни. Його збудують у вигляді стоянкового судна. Також в планах розширити кількість водолазів, які можуть проходити навчання, — до 60.
Комментарии закрыты