Виховувати молоде покоління в патріотизмі та козацьких традиціях. Саме така мета Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 22  травня відбулось урочисте відкриття територіального етапу гри в селі Красносілка. Він тривав три дні поспіль — і приніс безліч емоцій як учасникам, так і організаторам.

П’ять команд по вісім учасників з 4 навчальних закладів Красносільської об’єднаної територіальної громади: «Козаки», «Отамани», «Патріот», «Сокіл» та «Січові орли». Саме вони три дні поспіль жили в наметах біля лиману і проходили випробування, серед яких були і фізичні, і інтелектуальні. Організатори зазначають: заради декількох днів гри школярі 8-9 класів готувались цілий рік.

Марина Архірій, заст. голови Красносільської сільської ради

Дети после этой игры, замечено, что они с большим энтузиазмом ведут здоровый образ жизни, готовятся заранее. После первого года, в течение года они с удовольствием ходили на тренировки, это было видно по количеству детей, которые посещают спортивные секции и так далее. То есть они этот год полноценно готовились.

А готуватись було до чого. Учасники гри здавали нормативи зі стрільби, перетягували линву і проходили смугу перешкод, де показували свою витримку. Але фізичними випробуваннями гра «Сокіл» («Джура») не обмежується. Серед завдань — гра «Відун» за методикою «Що? Де? Коли?» Тут дітям задавали питання на козацьку тематику, історію козацтва і взагалі — історію України.

П’яте питання. Перша козацька фортеця була зведена на острові… Написати назву цього острова.

Не забули і про безпеку. У випробуванні «Рятівник» учасники здавали і теорію, і практику.

Вже людина — ми подивилися пульс, складуються руки. Рука на руку. Йде нажаття 5 разів і один вдох — искусственное дыхание.

Але одним з найскладніших випробувань виявився квест, під час якого команди протягом майже години шукали довкола табору підказки і виконували завдання: співали козацькі пісні, плели вінки і багато іншого.

Надія Глушкова, кореспондент

Історичний момент! Одне з останніх випробувань територіального етапу військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») і наразі ми чекаємо на останніх учасників перемагаючої команди.

Але учасники зазначають: попри непрості випробування, це більше було схоже на літній табір, де була атмосфера винятково дружби та здорової конкуренції.

Анастасія, учасниця гри

— Это было весело, интересно. Это скорее не как какие-то задания, а как лагерь, когда ты отдыхаешь.

— Ругались между собой в команде?

— Нет. Ну, может быть, где-то были такие моменты, когда спорили немножко. А так у нас слаженная нормальная команда. С другими командами мы общаемся. Даже сегодня в квесте помогали. Они нам помогали, мы им помогали.

Ганна, учасниця гри

Эти три дня были… Мне даже очень понравились эти три дня. Я давно не была в такой классной атмосфере, такие классные конкурсы, такие хорошие люди, такой позитив. Мне понравилось. Были такие моменты, когда у нас были ссоры по поводу флагов, по поводу булавы. У нас были ссоры. Но так, на самом деле, у нас хорошая команда, у нас дружная команда.

Саме така атмосфера — і є спільною перемогою, а тому переможених тут немає. Особливо з подарунками, які отримали абсолютно всі учасники гри. Кожен член кожної з п’яти  команд отримав портативні колонки. Переможці — команда «Козаки» — до того ж отримала туристичні рюкзаки та двохкімнатну чотиримісну палатку, а команди, які зайняли 2-ге та 3-тє місце — «Січові орли» та «Отамани» — отримали чотиримісну палатку.  Переможці, які надалі братимуть участь в обласних змаганнях, поділились секретом свого успіху. І він, як завжди, простий: готуватись до гри слід заздалегідь.

Нагороджується команда Красносільської ЗОШ рій «Козаки».

Микола, учасник гри

— В чем секрет успеха? Что надо делать?

— Секрет? Подготовка.

— Какая именно?

— Хорошая.

— На что надо делать упор?

— Ну, знать задания, которые будут. Их и тренить. Самое сложное… Ну… Все, наверное, было легко. Но, в основном, наверное, квест. Потому что не многие выдержали.

А головнокомандувач гри , який виступив на урочистому закритті змагань, зазначив, що для того, щоб провести такий масштабний захід, спрямований на патріотичне виховання сучасної молоді, необхідно лише одне: бажання. А матеріальні речі прийдуть з тими, хто небайдужий до майбутнього України.

Микола Майдебура, голова Красносільської сільської ради

Потому что мы обратились в воинскую часть, чтобы она помогла, допустим, с палатками, с охраной. Они с удовольствием откликнулись, потому что военно-патриотическое воспитание детей входит в их обязанности. Они нам очень помогли. И к кому бы мы не обратились по проведению  — все откликнулись. Никак не возражали, все хотели участвовать. Поэтому я думаю, что самое главное — чтобы было желание у людей проводить такие мероприятия.

Комментарии закрыты