Єрусалимський храм у Древньому Ізраїлі — це величне місце, де воздавалося поклоніння Богові. Образ влаштування храму вплинув і на структуру християнських церковних споруд. Найважливішим і найсакральнішим місцем храму була центральна частина, відокремлена завісою, — «Свята», або «Святе», «святих». Там знаходився Ковчег Заповіту — особливий контейнер, що містив в собі найбільш священні предмети історії Ізраїлю : скрижалі з десятьмА заповідями, жезл первосвященика Аарона і посудина з манною небесною. З настанням періоду Нового Заповіту Бог обрав Собі і новий ковчег — ним стала Пресвята Богородиця, що вмістила в собі боголюдину Христа. 4 грудня православною церквою встановлено свято Введення у храм Пресвятої Діви Марії. Детальніше про цю церковну подію дивіться далі.

2 грудня Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський і Ізмаїльський звершив освячення храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці с.Розівка Саратського району, а потім святкову Божественну літургію.
Детальніше в нашому сюжеті.

Святі Отці Церкви Христової вважали вченість одним з основних людських благ. Так про це писав зокрема святитель Григорій Богослов. І дійсно з освітою пов’язано не лише життя дорослої людини, але навіть діти розпочинають своє зростання саме з придбання знань в школі. Усвідомлюючи важливість отримання дітьми початкової освіти і виховання, Одеська єпархія здійснила благодійний акт фінансової підтримки школи села Маринівка Біляївського району. За рахунок церковних коштів був відремонтований актовий зал учбового закладу, чин освячення якого відбувся 30 листопада.

У п’ятницю, 30 листопада, в Координаційний Центр Одеської Єпархії прибула гуманітарна допомога від людей, які відгукнулися на заклик Митрополита Агафангела підтримати нужденних, людей, котрі опинилися у важких життєвих ситуаціях. Нагадаємо, з початку Різдвяного Посту Правлячий Архієрей Одеської Єпархії звернувся до громадськості у зв’язку з новим етапом збору гуманітарної допомоги стражденним верствам населення.

З благословення Високопреосвященнішого Агафангела, Митрополита Одеського та Ізмаїльського, 2 грудня у Свято-Андріївському подвір’ї Одеси відбулася чергова молодіжна зустріч. Було проведено брейн-ринг, присвячений 1030-річчю від дня хрещення Київської Русі. В інтелектуальній грі взяли участь 15 команд з різних недільних шкіл Одеської митрополії. Більш докладніше в нашому сюжеті.

Комментарии закрыты