У Брюсселі проходить Самміт Україна-ЕС. Європейську сторону представили глава Євроради Дональд Туск і глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, а українську сторону — президент Петро Порошенко. Сторони обговорили процесу реформ в Україні, зокрема політичних та економічних реформ, в тому числі за підтримки Євросоюзу. Про результати саміту — далі

Усі країни Євросоюзу чітко визнали, що Україна виконала усі критерії для скасування візових вимог, і це може статися до кінця року. Про це заявив Президент Європейської ради Дональд Туск на спільній прес-конференції за результатами саміту Україна-ЄС у четвер у Брюсселі.

Дональд Туск, Президент Європейської ради

Будемо продовжувати наші зусилля по втіленню в життя ваших правдивих очікувань. Ми високо цінуємо зусилля української влади включно з президентом Порошенко по втіленню життя важливих реформ у надзвичайно важких умовах. Успіх України стане успіхом всієї Європи

При цьому глава Євроради запевнив, що, незважаючи на деякі спекуляції, жодна з країн Євросоюзу, не блокує безвізовий режим для України. Дональд Туск зазначив, що його інституція інтенсифікує роботу з Європарламентом щодо якнайшвидшого завершення переговорів про ухвалення нового механізму призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами, що є на сьогодні головною перепоною для безвізового режиму з Україною. Він також наголосив, що скасування візових вимог українським громадянам до кінця року є цілком реалістичним.

Петро Порошенко, Президент України

Рівно три роки тому український народ вийшов з вимогою підписати і реалізовувати цю угоду. підсумки цього саміту впевнено декларують, що ми робимо це і рухаємося вірним шляхом. Сьогодні ми підтвердили, що затягування ратифікації є абсолютно не на користь України, точно не на користь ЄС. Впевнений, що треба дати відсіч популізму і не допустити щоб в цій боротьбі виграла країна окупанта. Сподіваюся, що під час саміту з ЄС ми зрушимо питання ратифікації угоди з тим, щоб вона запрацювала нарешті на повну потужність, так як з 1 січня поточного року працює ЗВТ з Європейським союзом. 

Комментарии закрыты