В Одесі 29 листопада провели навчальних тренінг з виявлення та усунення корупційних ризиків. Одеса стала четвертим і останнім містом проведення даного заходу. Експерти розказали про головні корупційні ризики у проектах законодавчих актів і в діяльності державних інституцій, та як їм запобігти. Також, на тренінгу від Центру політико-правових реформ одеситам надавали практичні знання та лайфхаки з даного питання. Наприклад, якщо в документі перелік конкретних умов завершується пунктом «і так далі», то це привид для прискіпливості. За цим самим «так далі» може стояти доволі вільне трактування закону чи навіть корупційна складова.

Антон Марчук, експерт Центру політико-правових реформ

 

Многие люди считают, что те инструменты, которые на сегодняшний день есть, они являются не действенными, не эффективными и мы по нашему опыту видим, что на самом деле, если умело подходить к использованию разных механизмов, то они могут приносить некоторые результаты. И собственно, одна из целей, это поделится нашим опытом, более подробно и глубоко разобраться в том, как эти механизмы функционируют и помочь местным активистам и экспертам разобраться как быть более эффективными в использовании этих инструментов, как эффективно доносить свою позицию, коммуницировать некоторые результаты и так дальше.

Тренінг охоплював питання антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів та особливості її проведення щодо актів місцевого самоврядування. Присутні оцінювали корупційні ризики у діяльності державних інституцій і підготовлювали антикорупційні програми. А також вирішували як громадськість може долучатися до запобігання корупції та яким чином зробити цю участь максимально дієвою.

Комментарии закрыты