В Одесі в Сквері небесної сотні відзначають день українського добровольця. На честь свята відбулася урочиста церемонія, під час якої бійцям вручили грамоти та нагрудні знаки. Представники місцевої влади, духовенство та звичайні одесити поклали квіти біля пам’ятного знака загиблим воїнам АТО, а також подякували усім добровольцям, які стали на захист Держави.
Максим Степанов, голова Одеської облдержадміністрації
Український доброволець — це ж не просто словосполучення, це справжня філософія життя, коли не можеш не допомагати, коли жертвуєш найдорожчим, коли знаєш, що ніхто крім тебе.
Спасибі, спасибі вам за нашу країну! З днем українського, добровольця! Слава Україні! Героям Слава!
К-З-К
2014 рік став безповоротною межею не тільки для українців. Володимир «Пітер» приїхав до України як раз після подій на Майдані. У Росії чоловік отримав освіту інженера, а потім мав невеликий туристичний бізнес. Події, що сталися в 2014 році не залишили його байдужим. Два роки Володимир пробув добровольцем на фронті: Широкіно, Шахта «Бутівка», Авдіївська промзона, Піски. Абсолютно нове життя. Сьогодні військовослужбовець шуткує, що пішов у декретну відпуску, його синові лише півтора роки.
Володимир, боєць 5-го батальйону УДА
Чтобы жить в Украине надо ее защищать, чтобы мои дети знали , что его отец сын и мама. Они защищали Украину
Посколько я следил за информацией которая поступала с Майдана и в дальнейшем лучше жить в свободной Украине, чем в путинской Росии, поэтому я приехал сюда и принимал участие.
Георгій Попов завжди цікавився військовою тематикою. Чоловік працював цивільним журналістом, але весною 2015 року вирішив дізнатися, що таке війна з середини. Воював в районі Донецького аеропорту, Авдіївці, під Маріуполем. Свій щлях починав з рядового бійця, проте врешті-решт вивчився на командира мінометної батареї.
Георгій Попов, доброволець
Це два різних статуси коли ти боєць і коли ти командир. Тому що командир відповідає не тільки за себе, але й за свої підлеглих, за свій розрахунок.
Ну власне моя мета, от зараз після п’яти років війни це вже написати кілька повноцінних книжок мемуарів і художніх книжок, ну як це робили мої попередники на яких я рівняюся: Еріх Марія Ремарк та Ернест Хемінгуєй.
14- го березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Цю дату Верховна рада визнала днем українського добровольця, наразі її вже відзначають втретє.