Кожні 30 секунд в рабство потрапляє ще одна людина — таку статистику надає організація А21, яка намагається побороти рабство. Нажаль сьогодні, в умовах сучасної реальності стати рабом може абсолютно кожен: дитина, жінка, чоловік або навіть літня людина. 16 жовтня напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в Одесі провели мовчазну ходу — крок за кроком привертаючи увагу до проблеми, яка стосується всього світу. Акцію провели співробітники благодійного фонду «Карітас», студенти та волонтери. Пов’язка на обличчі з ім’ям жертви торгівлі людьми, плакат і чорна парасолька — такою був дрес-код учасників ходи. Головні герої заходу — Іван, Єва і Еммі. Всі троє нажаль опинились в рабстві.

Алла Тихолаз, кер. проекту протидії торгівлі людьми, БФ «Карітас»

Это марш свободы ради конкретных трех пострадавших. Иван, Ева и Эмми — это абсолютно разные люди, разного возраста, с разных стран. Но это марш свободы ради тех людей, которые находятся сейчас в современном рабстве. Чтобы обратить внимание общества на проблему, что она существует. 

За останніми даними, в усьому світі в рабстві перебуває від 27 до 40 мільйонів людей. В Україні починаючи з 1991 року невільниками стали 160 тисяч осіб. Основна причина, на думку експертів — бідність. Люди намагаються їхати на заробітки в інші країни, а опиняються в умовах трудової експлуатації. 99% з них згідно сумній статистиці — так і не врятують. Лише 1% викрадачів — буде притягнутий до відповідальності.

Олексій Тихолаз, психолог проекту протидії торгівлі людьми

Прежде всего попадают люди группы риска. Это люди, которые ищут работу, это люди которые заканчивают учебное какое-то заведение, тоже в процессе поиска работы. Люди у которых низкий достаток. Хотя на сегодняшний день, каждый из нас может попасть в современное рабство.

Серед українців в рабстві опиняються найчастіше чоловіки — закордоном, їх використовують як безкоштовну робочу силу. Також, існує і рейтинг країн, куди найчастіше переправляють наших співгромадян.

Олексій Тихолаз, психолог проекту протидії торгівлі людьми

На первом месте лидирует Российская Федерация, затем страны ЕС, это Польша. Дальше уже Турция, дальше поменьше.

Побачити людину, яку експлуатують, можна в будь-якому великому місті світу, досить просто бути уважним. Можливо саме ви, зможете врятувати людину, яка стала рабом.

Кіра, учасниця заходу

Я думаю, в первую очередь обращать внимание на то что происходит вокруг. Если вы видите что, например, маленький ребенок просит милостыню или ещё что-то, не проходите мимо, а обращайтесь в правоохранительные органы, оповещайте о таких ситуациях. Это ужасно, но на самом деле это деньги. Это проблема, бизнес, если его можно так назвать, занимает 3 место в мире после торговли оружием, наркотиков. Самая главная мотивация — деньги.

16 жовтня, учасники ходи привернули увагу до мільйонів тих, хто в даний момент не має можливості розповісти про свою проблему. Але, кожен день, в різних куточках світу вони чекають на порятунок. І їх порятунок залежить і від нас з вами.

 

Комментарии закрыты