Одеса стане першим містом, в якому цього року розпочнуть реалізацію одного з проектів Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ — створення Регіональної комісії з питань боротьби та протидії корупції в органах системи внутрішніх справ України. Саме з цього приводу в Головному управлінні Нацполіції в Одеській області відбулось засідання, в якому взяв участь голова Громадської ради МВС України, радник Міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко, який і розказав про новий для області проект.

Володимир Мартиненко, радник міністра внутрішніх справ України

Це така регіональна комісія, яка якраз займається протидією корупції у всіх тих органах виконавчої влади, які входять в структуру МВС. Це і Національна поліція, Національна гвардія , ДСНС, державна міграційна служба, прикордонники, і в структуру МВС входить Сервісний центр.

До комісії входитимуть депутати обласної та міської ради, представники Громадської ради при МВС тощо. Як зазначили на засіданні, діяльність регіональної комісії в першу чергу спрямована на плідну співпрацю між органами місцевого самоврядування, громадою та органами внутрішньої безпеки кожної структури, що входить до системи МВС. Адже наразі в країні ведеться дуже серйозна багатовекторна боротьба із корупцією.

Володимир Мартиненко, радник міністра внутрішніх справ України

Ми минулого року провели першу Міжнародну науково-практичну антикорупційну конференцію і винесли її на формат щорічної. Тобто в цьому році також буде проводитись така науково-практична конференція, і дуже важливо, щоб ті речі, які ми напрацюємо разом з комісією, щоб вони теж були реалізовані, висвітлені. Можливо, внесені якісь коррективи, в тому числі, і по напрямку науки.

Присутні на засіданні зазначили, що робота в цьому напрямку повинна проводитись обов’язково, адже раніше для її реалізації не вистачало наявних важелів.

Світлана Осауленко, депутат ОМР

На жаль, за 5 років тієї каденції у нас не було плідної співпраці і не було якогось контакту з органами правоохоронних органів. Ми відсилали листи, ми отримували відповіді, і що було з тією проблемою, ми не знали.

Денис Балух, Постійна комісія з питань законності ОМР

Ну, надо сказать, что проблема есть, и проблема как раз в том, в реализации совместной деятельности с органами полиции. И не хватает тех рычагов, которые существуют на сегодняшний день. Поэтому я думаю, что работа комиссии подстегнет эту деятельность в этом направлении и будет очень полезна.

Радник міністра внутрішніх справ наголосив, що сподівається на серйозну роботу в Одеській області, яка виражатиметься не тільки у черзі засідань, але й у певних результатах.

Комментарии закрыты