Незважаючи на карантинні заходи, Головним управлінням ДПС в Одеській області продовжується робота із роз’яснення платникам застосування окремих норм податкового законодавства. Для Державної податкової служби важливим є конструктивний діалог та налагодження взаємодії з представниками бізнесу. Тому фахівцями служби, в онлайн-режимі, був проведений вебінар для платників податку на додану вартість. Основними питаннями вебінару стали застосування положень постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
На вебінарі спеціалісти Головного управління ДПС в Одеській області детально зупинились на питаннях віднесення платників до категорії ризиковості, врахування таблиць даних платників податку на додану вартість, алгоритму дій регіональних комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних тощо.
Постановою Кабміну затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Цим Порядком, зокрема, визначено критерії ризиковості здійснення операцій, які включають, в т.ч.: — відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами; — відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб’єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування; — складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача — платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги. Також у ході вебінару мова йшла про актуальні питання зупинення реєстрації податкової накладної, включення платника податків до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку і виключення платника податку з цього переліку, про подання платником податків інформації та копії документів на розгляд Комісії і виключення платника податку з переліку ризикових платників за рішенням суду, а також про термін надання платником податків письмових пояснень та копій документів. Головне управління ДПС в Одеській області буде продовжувати роботу із роз’яснення платникам застосування окремих норм податкового законодавства — і запрошує платників до спілкування!