Яєчний скандал: в ЄС знайшли яйця з токсинами

Справжня яєчна паніка сколихнула 15 країн Європейського Союзу. Європейські політики розповіли, що знайшли яйця із токсичною речовиною фіпронілом. Через це у Франції та Німеччині тимчасово закрили декілька ферм, у Нідерландах і Бельгії мільйони яєць відкликали з магазинів і складів через перевищення рівня токсичної речовини, яка призводить до пошкодження печінки, щитовидної залози та нирок. Фіпроніл застосовують для боротьби з кліщами, блохами і вошами, але в Євросоюзі його заборонено застосовувати для тварин і птахів, призначених для вживання в їжу. Згодом виявилось, що датська  компанія закупила 20 тонн яєць, заражених шкідливими для людей хімічними препаратами. 11 серпня Європейська комісія зібрала екстрену нараду через те, що до країн ЄС потрапили яйця із токсичною речовиною фіпронілом.

МЗС України: звернення до КНДР

У Міністерстві закордонних справ України висловили стурбованість «агресивними заявами» з боку КНДР. Про це йдеться у відповідній заяві на сайті відомства. «МЗС України висловлює стурбованість з приводу агресивних заяв і планів КНДР щодо запуску балістичних ракет по цілях в районі острова Гуам. На думку української сторони, такі дії Пхеньяна поглиблюють небезпеку військового конфлікту в регіоні Східної Азії і загрожують міжнародному миру і безпеці», — йдеться в заяві. У зв’язку з цим МЗС України закликає офіційний Пхеньян до виконання раніше прийнятих Радою безпеки ООН резолюцій. Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп порадив КНДР «понервувати» після погроз удару по авіабазі на Гуамі. «Пхеньяну слід дуже, дуже нервувати, якщо вони вирішать зробити що-небудь США», — заявив Трамп.

Знищення дерев: чергова «Жемчужина» Kadorr Group

Під час будівництва чергової «жемчужини» Kadorr Group за адресою Болгарська, 87, працівники компанії знищили там зелені насадження. Стурбовані законністю цього вчинку та долею дерев, місцеві жителі неодноразово надсилали скарги на забудовника до різних структур. У лютому поточного року КП Міськзелентрест навіть склало акт про неправильне підрізування дерев та засмічення пристовбурових лунок. Але вимоги не були почуті, а будівництво продовжилось. А тому 11 серпня перевірку об’єкту провели представники КП Міськзелентрест та Департаменту муніципальної безпеки.

Також цього ж дня КП Міськзелентрест склало компанії KADORR Group припис, який вона повинна буде виконати протягом 3-4 днів. В іншому випадку, буде складено протокол, а забудовник повинен буде виплатити штраф.

Дерибасівська, 19: будівельні роботи

Роботи на даху будинку №19 по вулиці Дерибасівській в Одесі зупинені, оскільки є незаконними. Ні муніципальне управління архітектури і містобудування, ні будь-які інші повноважні органи ніяких дозвільних документів на проведення робіт за даною адресою не видавали. Більш того, будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Таким чином забудовник виконував будівельні роботи самовільно. Детальніше — далі в сюжеті.

Муніципальний притулок і інші питання захисту тварин

В одеській мерії відбулася розширена робоча нарада муніципальних і державних служб з зоозахисниками Одеси. Тема зустрічі — захист природних прав тварин на території нашого міста. Роботою наради керував Одеський міський голова Геннадій Труханов і це вже не перша його зустріч з зоозахисниками в останні дні. З подробицями наш кореспондент.

Комментарии закрыты