В Одесі на 13 станції Фонтану горів ресторан «Пісок». Як повідомляє видання «Думская» загоряння почалося об 11 годині, через 16 хвилин на місце прибули рятувальники, близько 12-ої вогонь вдалося локалізувати. У гасінні брали участь 10 одиниць техніки. Також допомогли нацгвардійці, у яких недалеко від місця події проходили навчання. За даними видання, власник ресторану вважає, що це був умисний підпал. Всередині закладу були люди, однак всі вони встигли залишити ресторан.
Правоохоронці про роботу на свята
10 квітня на вулиці Одеси для забезпечення правопорядку вийшло близько 1,5 тисячі силовиків. Це були співробітники патрульної поліції, спецпідрозділів Нацполіції та нацгвардійці. В місті вдалося уникнути конфліктів і зіткнень. У тому числі, за словами, заступника начальника управління Нацполіції області, завдяки тій роботі, що була проведена до свята. Також Сергій Махотін повідомив, що цього року активну участь у забезпеченні порядку брали співробітники нового спецпідрозділу комунікації. Цей спецпідрозділ активно використовуватимуть і надалі. Також у поліції обіцяють переглянути свої погляди щодо перекриття доріг під час масових заходів, адже затори через перекриття вулиць викликають невдоволення одеситів. Сергій Махотін додав, що наразі у Нацполіції вже відпрацьовують стратегічні заходи та детальні плани щодо забезпечення правопорядку на травневі свята.
Нова прем’єра в українському театрі: «Одруження» Гоголя
Неочікувано. Емоційно. Філософськи. З повним акторським порозумінням і віддачею. В українському музично-драматичному театрі відбулась прем’єра вистави «Одруження» за мотивами п’єси Миколи Гоголя. Режисер-постановник Іван Уривський, відомий одеським театралам своїм нестандартним прочитанням матеріалу, запропонував публіці замислитися над безсмертним творінням Гоголя.
Угорщині загрожують санкції від ЄС
У Європарламенті закликали депутатів розпочати процес перевірки щодо Угорщини, щоб визначити, чи існує реальна небезпека серйозного порушення цією країною основних цінностей Євросоюзу. Про це повідомляється на сайті Європарламенту. Процедура може призвести до санкцій щодо Угорщини, у тому числі й тимчасового позбавлення голосу в Раді ЄС. Представляючи відповідний проект доповідач комітету Європарламенту Джудіт Саргентіні підкреслила, що угорський народ більше не може розраховувати на основні права, які на решті території Європи є звичними. Доповідач зазначила, що в ЄС повинні «заступитися за угорський народ, права якого були порушені». Комітет з громадянських свобод проголосує за проект пропозиції в червні, після чого звіт буде поставлений на голосування в парламенті у вересні.
Ситуація в Сирії не повинна вийти з-під контролю, — Міноборони США
Міністр оборони США Джеймс Меттіс на слуханнях в комітеті Палати представників у справах збройних сил ознайомив законодавців з тим, які варіанти розглядає Вашингтон з приводу силового вирішення сирійської проблеми. Як пояснив генерал Меттіс, головна складність полягає в тому, щоб ситуація не вирвалася з-під контролю, і в тому, щоб не постраждало цивільне населення. Представник Білого Дому Сара Сандерс зазначила, що поки рішення з приводу силової акції немає. «У нас є різні варіанти, і всі вони як і раніше обговорюються. Остаточне рішення поки не прийнято», — сказала журналістам Сара Сандерс. Генерал Меттіс повідомив, що питання відповідних військових дій США та їх союзників в Сирії буде обговорюватися на засіданні Ради національної безпеки країни. Як він пояснив, президенту «будуть представлені різні варіанти» рішення.
Трамп доручив переглянути угоди ТТП
Дональд Трамп доручив перегляд угоди транс тихоокеанського партнерства економічному блоку своєї адміністрації. Туди входить представник країни на торгових переговорах і керівник Національної економічної ради при президенті. США підписали першу угоду при Обамі. Під час своєї передвиборної кампанії Трамп говорив про те, що він вийде з транс тихоокеанського партнерства, і обіцянку дотримав в січні минулого року, підписавши відповідний указ. У твіттері він заявив, що «Америка знову приєднається до транс тихоокеанського партнерства, якщо угода буде значно кращою, ніж угода, запропонована президенту Обамі, оскільки у США вже є двосторонні угоди з шістьма з 11 країн, що входять в партнерство». Глава міністерства фінансів Японії повідомив, що рішення Трампа — гарне, хоча нові переговори обіцяють бути дуже складними. Транстихоокеанське партнерство — преференційне торгівельна угода між країнами Азіатсько-Тихоокеанського регіону, метою якого є зниження тарифних бар’єрів, а також регулювання внутрішніх правил в країнах-учасницях в таких областях як трудове право, екологія, інтелектуальна власність і ряді інших.