Тисячі вірян пройшли Хресною ходою у Києві
У Києві відбулась масштабна Хресна хода з нагоди святкування 1030-ліття хрещення Київської Русі. Як повідомляє сайт Української православної церкви Московського патріархату у заході взяли участь близько 100 тисяч вірян, що з’їхались з усіх куточків країни. О 13:00 на Володимирській гірці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у спіслужінні ієрархів та духовенства дванадцяти Помісних Православних Церков та священнослужителів з усіх єпархій звершив молебень. Після богослужіння відбувся Великий Хресний хід з вісьмома святинями до Києво-Печерської Лаври. За порядком у столиці стежать близько 5 тисяч поліцейських та військовослужбовців Національної гвардії. Раніше у ЗМІ з’являлась інформація про зупинки автобусів із вірянами, які їхали до Києва для участі у заході. 28 липня у столиці пройде ще один Хресний хід з нагоди 1030-ліття Хрещення Київської Русі Української православної церкви Київського патріархату.
В Одесі підвищують медіаграмотність
Одеська обласна організація «Комітету виборців України» спільно з медіа-холдингом ІзбірКом розпочала регіональну комплексну кампанію з підвищення рівня медіаосвіти, критичного мислення та свідомого сприйняття медіаматеріалів для жителів Одеського регіону. В нашому місті, 27 липня, відбувся форум з медіаграмотності, в якому брали участь експерти, освітяни, бібліотекарі, журналісти та громадські активісти. Головним напрямком першого етапу діяльності стало проведення понад 50 тренінгів з медіаграмотності в районах і новостворених об’єднаних громадах області. Цільовими аудиторіями були обрані школярі, студенти, вчителі, бібліотекарі, місцеві журналісти.
Одеса продовжує працювати для отримання статусу від ЮНІСЕФ
Одеса увійшла в 21 громаду, які будуть працювати з ЮНІСЕФ і створювати для молоді та дітей міста комфортне, безпечне та щасливе життя. 24 липня Одеса першою серед міст-мільйонників підписала меморандум з ЮНІСЕФ про роботу у цьому напрямку. А 26 липня в місті пройшла конференція, у якій взяли учать представники центральних органів влади, міжнародних фондів і організацій та представники громад, які першими увійшли до співпраці з ЮНІСЕФ. Після проведення панельних дискусій у Центрі надання інтегрованих послуг учасників конференції ознайомили з роботою центру. Як відзначає, директор Департаменту праці та соцполітики Одеської міської ради Олена Китайська, співпраця з ЮНІСЕФ на сьогодні в місті є одним із головних напрямків. Відзначимо, що аналогічні меморандуми підписали з ЮНІСЕФ ще два десятка міст і Об’єднаних Територіальних Громад України. Отримання відповідного логотипу «Громада, дружня до дітей та молоді», дає право громаді залишати на свої потреби додатково один відсоток від податків з доходів фізичних осіб.
У МОН назвали ТОП-10 популярних спеціальностей
У міністерстві освіти назвали найпопулярніші спеціалньості за пудсумками вступної кампанії 2018 року. На першому місці «Філологія», на яку подали заявки майже 76 тисяч людей. На право — майже 73 тисячі, «Менеджмент» трохи більше 47,5 тис. заяв. На четвертому місці спеціальність «Середня освіта» — понад 45 тис., і на п’ятому «Комп’ютерні науки» — 38 тисяч заяв. Далі йдуть «Економіка», «Медицина», «Інженерія програмного забезпечення», «Туризм» і «Психологія». Розподіл бюджетних місць стане відомим 1 серпня, а зарахування на місця бюджетного замовлення має відбутися до 7 серпня числа.
Смертність на дорогах за І півріччя зменшилась на 10%, — Омелян
У І півріччі 2018 року смертність на дорогах зменшилася на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає УНН. «У 2010-у смертність на дорогах була 10 тис. людей на рік. Смертність на українських автошляхах у 2015 році була 5 тис. людей. Зараз — 3,5 тис. осіб. По показниках цього півріччя маємо 10% скорочення смертності, порівняно із І півріччям 2017 року», — розповів Омелян. Міністр зауважив, що усі резонансі ДТП скоюються переважно через порушення швидкісного режиму та ігнорування правил ПДД.
Естонія пропонує громадянам безкоштовний громадський транспорт
Естонія стала першою європейською країною, яка запровадила безкоштовний проїзд у громадському транспорті майже на всій території країни. Як повідомляє DW, у 11 з 15 регіонів з початку липня пасажири можуть безкоштовно користуватися автобусами. За словами міністра економіки і інфраструктури Естонії Кадрі Сімсон, влада країни хоче зупинити відтік сільського населення в міста і внести вклад у захист навколишнього середовища. У Талліні розраховують, що безкоштовні автобуси можуть знизити частоту використання легкових автомобілів громадянами. У 2017 році парламент Естонії поставив за мету до 2030 року утримувати витрати традиційних видів палива на рівні 2012 року. «Тобто ми повинні знайти можливості переконати людей використовувати більш екологічні види пересування», — сказала Сімсон агентству AFP. У Талліні громадський транспорт став безкоштовним ще в 2013 році — але тільки для жителів міста. Бургомістр Тааві Аас вважає програму успішною, незважаючи на зростання кількості автомобілів за останні роки. За опитуваннями, близько половини пасажирів стали використовувати громадський транспорт частіше з тих пір, як він став безкоштовним
Глави Франції та Іспанії вітають перемир’я між США і ЄС
Лідери Франції та Іспанії вітають торгове перемир’я між США і ЄС, досягнуте на цьому тижні, але чекають від свого союзника кроків щодо зниження тарифів на сталь та алюміній і відмовляються від переговорів про укладення нової торгової угоди з Вашингтоном. Про це повідомляє Associated Press. «Хороший діалог щодо торгівлі може базуватися тільки на збалансованій, взаємній основі, але ніколи не на будь-яких загрозах», — заявив президент Франції Еммануель Макрон на прес-конференції з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом в Мадриді. Макрон додав, що він хотів бачити «чіткі сигнали щодо сталі і алюмінію». Санчес сказав, що ні Францію, ні Іспанію не влаштовує те, що угода потенційно може завдати шкоди спільній сільськогосподарській політиці в Європі. За його словами, вони очікують на роз’яснення від Юнкера, головного торгового переговірника Європейського Союзу. Макрон сказав, що угода усуває «марну напруженість», але також попередив, що він проти початку переговорів щодо великої торговельної угоди між США і ЄС, «тому що контекст цього не дозволяє». Нагадаємо, після зустрічі Трампа і Юнкера було оголошено, що США і ЄС будуть домагатися скасування торгових мит, нетарифних бар’єрів і субсидій на промислову продукцію — за винятком товарів автопрому.