На засіданні виконкому відзвітували щодо бюджету міста

30 листопада засідання виконавчого комітету міської ради почалося з виступу директора департаменту фінансів, Світлани Бедреги, яка доповідала про виконання бюджету Одеси за 2017 рік. Під час свого виступу Бедрега звернула увагу на відносно нове для міста джерело доходів — податок на елітну нерухомість. Нагадаємо, що під категорію «елітної» нерухомості потрапляють квартири з площею понад 300 метрів і житлові будинки з площею понад 500 метрів. Також, було сказано про те що на даний момент в рамках бюджету фінансується 32 цільові програми. Бюджет розвитку був профінансований на 1 млрд. 850 млн. гривень. Сюди входять ремонтні роботи в навчальних закладах на 260 млн., ремонти в лікарнях на 52 млн., заміна 236 ліфтів на 145 млн., покупка спеціальної техніки на 97 млн., ремонт доріг на 345 млн., проведення ремонтної кампанії для «Теплопостачання» Одеси на 47 млн. та інші пункти. Розповіла Світлана Бедрега і про витрати на оплату праці за період 9 місяців вони склали 2 млрд. 111 млн., виросла середня зарплата.

Прокурор області зустрівся з активістами

Останнім часом в Одесі почастішали спроби підвищити градус суспільного напруження. Листопад ознаменувався кількома гучними акціями: заворушення в Міському саду, під час яких постраждали поліцейські, та було затримано двох активістів — Дем’яна Ганула і Сергія Стерненка. Останній був випущений на свободу під заставу. 29 листопада, ряд активістів прийшли в обласну прокуратуру на прийом до прокурора Одеської області Олега Жученка. Спроба пікетувати установу не увінчалася успіхом — прокурор прийняв активістів і відповів на ряд запитань.

У столиці відбувся Міжнародний саміт мерів

28-29 листопада, у столиці пройшов Міжнародний саміт мерів, організований Western NIS Enterprise Fund.  Понад 150 українських очільників міст та лідерів місцевого самоврядування з восьми країн світу зібрались, аби поділитися досвідом впровадження інновацій. Програма передбачала роботу в різних форматах: виступи фахівців зі світовим ім’ям, воркшопи, презентації стартапів та індексу розвитку міст Deloitte, панельні дискусії, зустрічі «без краваток» та екскурсії простором UNIT City.

Спеціальні панелі присвячені інклюзивності міст та взаємодії міста і бізнесу. Серед спікерів – представники Канади, Ізраїлю, Словаччини, Аргентини, Швеції, Великої Британії та Польщі. Особливу роль на саміті відіграють Нідерланди: офіційним партнером події виступає StartupAmsterdam, відповідальний за розвиток Амстердаму, а почесним гостем є принц Нідерландів Костянтин, який займається розвитком стартап-середовища.

Зустріч силовиків: Луценко зустрівся із Холодницьким та Ситником

Агенту НАБУ, якого затримали під час проведення спецоперації в Державній міграційній службі, в четвер оголосять підозру, він дає свідчення. Про це розповів на брифінгу генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляють центральні ЗМІ.  При цьому Луценко заперечив чутки про затримання в рамках цієї операції інших співробітників НАБУ. За його словами, 29 листопада було затримано лише одного агента Бюро.  Нагадаємо, 29 листопада стало відомо, що співробітники СБУ та ГПУ затримали детектива НАБУ, якому інкримінують провокацію хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій.  У НАБУ стверджують, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію Бюро та  завербували Пімахову для кримінального переслідування працівників Нацбюро. Зранку у четвер керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Нахар Холодницький та диреткор НАБУ Артем Ситник вирушили до ГПУ, їхня зустріч із генеральним прокурором тривала майже дві години. Ситник повідомив журналістам, що за результатами зустрічі у Генпрокуратурі «ніхто затриманий не буде, під вартою працівників НАБУ не буде».

ЄС та Лівія погодили новий план термінової евакуації мігрантів

На саміті Африканського Союзу та ЄС у Кот-д’Івуарі було погоджено план термінової евакуації для мігрантів, які стикаються зі зловживання в лівійських таборах утримання мігрантів. Про це повідомляє BBC. Адміністрація Лівії, яку підтримує ООН, приєдналася до цієї угоди, але вона має обмежений контроль над територією, що піднімає питання про те, як ця угода буде діяти на практиці. Повідомляється, що мігрантів будуть відправляти головним чином назад у їхні рідні країни. План щодо екстреної евакуації було прийнято після публікації відеоматеріалів, на яких продемонстровано, що мігранти з Африки на південь від Сахари продаються в Лівії як раби. Президент Франції Еммануель Макрон назвав такі рабські аукціони «злочином проти людства». Як відомо, сотні тисяч мігрантів перетнули Сахару та Середземномор’я, намагаючись потрапити у Європу. Тисячі вмирають в дорозі, а ті, хто приїжджає до Лівії, в основному не мають грошей, що робить їх вразливими для сучасних рабовласників.

Засідання Радбезу ООН стосовно КНДР

На засіданні Ради Безпеки ООН, екстрено скликаному після чергового випробування Пхеньяном балістичної ракети, постпред США Ніккі Хейлі заявила, що в разі початку військових дій існуючий північнокорейський режим буде повністю знищений. «Ми ніколи не шукали війни з Північною Кореєю і до сих пір не шукаємо. Але якщо війна почнеться, не сумнівайтеся, північнокорейський режим буде повністю знищений «, зазначила Хейлі. Росія висловила жаль з приводу проведеного КНДР випробування, заявивши, що не сприймає спроб і претензій Пхеньяна на набуття де-факто статусу ядерної держави. Про це також було заявлено на засіданні Ради Безпеки. Офіційний Пхеньян розповсюдив фотографії підготовки до запуску. Радіус ураження балістичної зброї такого типу може бути вище, ніж вважалося раніше, крім того, ракета забезпечена функціями захисту — її, як з’ясовується, неможливо знищити, коли вона вже знаходиться на стартовому майданчику. Про це повідомляє агенство «Рейтер».

Новий скандал Трампа у твіттері

Американський президент адресував Терезі Мей своє обурення через її реакцію  на допис у твіттері. «Тереза Мей, сфокусуйтеся не на мені, а на радикальному ісламському тероризмі у Великобританії. У нас все досить непогано!». Представник Мей назвав розміщення президентом у своєму акаунті антимусульманських відео «неправильним вчинком». Раніше відео анти-мусульманської спрямованості з’явилися в акаунті Джайдена Франсена, одного з лідерів британської ультраправої партії «Британія насамперед». У Франсена налічується понад 52 000 підписників. Йому вже висувалися звинувачення в «загрозливих, утискаючих або образливих словах і діях». «Британія насамперед» заснована колишніми членами ультраправої «Британської національної партії», на останніх виборах в Лондоні кандидат від неї, який балотувався на пост мера, набрав трохи більше 1% голосів.

Комментарии закрыты