Причину масової загибелі голубів в Одесі останніми днями обговорюють і засоби-масової інформації, і окремі містяни. Експерти зазначають: «просто так» голуби не гинуть. Це може відбуватись або через відсутність корму, або через старість.
Борис Олександров, заступник директора Одеського зоопарку
И тот, и другой вариант для городского голубя невозможен, как правило. Они всегда корм находят, а по старости гибнут единичные особи, и это бывает крайне редко.
Так у випадку одеських птахів мова може йти або про отруєння, або про вірусне захворювання. Як зауважує працівник Одеського зоопарку, аби точно знати причину, слід провести лабораторні аналізи.
Борис Олександров, заступник директора Одеського зоопарку
Есть такое мнение, что голубей в городе травят. Чтобы это мнение подтвердилось, необходимы лабораторные исследования — токсилогически-лабораторное присутствие яда в голубе, в трупе или в живом голубе, который еще не умер. Как этот яд называется, его химия, характер действия и прочее. Если такие действия не подтверждают наличие яда, значит, возможно какое-то заболевание. Тоже нужны исследования — но тут уже на вирусы, скорее всего, нужны исследования.
А ось чому до сих пір відповідальні особи не провели жодних досліджень і не представили їх результати — викликає запитання і обурення. Адже сьогодні голуби є прикрасами європейських міст та площ світових столиць, невід’ємним атрибутом місцевого колориту. І лише в Одесі до цих птахів ставляться як до рознощиків інфекції, а на факт регулярних випадків їх масової загибелі заплющують очі. Так час від часу по місту знаходять мертвих голубів, в чому причина міські структури не пояснюють, а одеситам залишається лише здогадуватись, наскільки ситуація небезпечна, як для птахів, так і для людей.