Засідання у Раді у зв’язку з п’ятою річницею агресії РФ
У парламенті 19 лютого відбулось засідання у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Російської Федерації проти України. На заході окрім народних обранців на чолі з Андрієм Парубієм був присутній президент Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, президент Європейської Ради Дональд Туск, численні політичні діячі, дипломати, представники міжнародних організацій. Усі, хто виступив у цей день з трибуни говорили про незворотність європейського шляху України, а президент підписав закон про відповідні зміни до Конституції.
Як просуваються розслідування злочинів, вчинених під час Революції Гідності
66 особам повідомлено про підозру. Стосовно 16 обвинувальні акти направлені до суду. Стосовно 4-х розслідування на теперішній час триває. Ще 46 осіб перебувають у розшуку. Так просувається розслідування справ щодо злочинів, вчинених під час Революції Гідності. Про це у вівторок, 19 лютого, під час круглого столу «П’ять років після подій Євромайдану» повідомив начальник управління спецрозслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк. Він зазначив, що під час подій Революції Гідності суспільство бачило вчинення злочинів, у першу чергу, правоохоронцями. Проте, за результатами розслідування, вони практично не притягуються до відповідальності або отримують умовні міри покарання. Горбатюк також розповів, що на сьогодні 36 осіб, яким повідомлено про підозру, продовжують працювати в правоохоронних органах, з них 10 — на керівних посадах, у тому числі ті, кому інкримінується організація вбивств.
Ініціатива Мінсоцполітики може торкнутися IT-сфери — Насіров
Ініціатива Мінсоцполітики, яка пропонує переглянути умови роботи з ФОП, може торкнутися IT-сфери. Про це на сіоїй сторінці у Фейсбук пише глава Державної фіскальної служби Роман Насіров. Ініціатива передбачає цілий перелік пунктів, за наявності трьох з яких, відносини між замовником послуг та виконавцем отримають статус трудових. Який, за словами Романа Насірова, вимагатиме укладення трудового договору і принципово іншого підходу в оподаткуванні. Якщо зараз ФОП платять 5% з доходів, то при трудових відносинах, мова йде про повне оподаткування (18% ПДФО, військовий збір 1,5% і соціальне забезпечення). «Проблема зі спрощеною системою тягнеться роками і вирішувати її необхідно. І це питання системної податкової реформи, яку ще не починали. Всі розуміють, що потрібні зміни, але системних рішень уряд поки не приймає. Хоча реально для підтримки і розвитку IT-сектора в Україні єдине, що уряд може запропонувати сьогодні, — це спрощення оподаткування. Було б правильно робити системні зміни — знижувати податки і поступово впроваджувати альтернативу спрощеній системі «, — підкреслив глава ДФС. Роман Насіров додав, що сьогодні IТ формує третину українського експорту, за деякими оцінками Україна входить в ТОП-25 країн-експортерів інтелектуального продукту, 2/3 з якого — IТ. Ця індустрія демонструє зростання 10-20-30% щорічно. А тому заслуговує комплексної підтримки.
У 2018 році на Одещині приватизували 5 об’єктів державної власності малої приватизації
За результатами діяльності роботи регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області у 2018 році до державного бюджету України надійшло 286 млн. 87 тисяч гривень. Про це 19 лютого, під час прес-конференції щодо результатів діяльності у минулому році повідомив перший заступник начальника відділення. Так протягом 2018 року була здійснена приватизація 5 об’єктів державної власності малої приватизації.