Кількість загиблих через пожежу у Бангладеш перевищила 80 осіб
Кількість загиблих через пожежу у столиці Бангладеш Дацці в історичному районі, яка сталася в середу вночі, досягла вже щонайменше 81 особи. Про це повідомляють ЗМІ. Проте число жертв не є остаточним, пошукові роботи на згарищі тривають. Уже відомо те, що причиною трагедії стало займання небезпечних і легкозаймистих хімічних речовин на підлозі одного з приміщень. Госпіталізовано близько 50 осіб. Причиною загоряння став вибух газового балону. Обставини трагедії з’ясовуються, для цієї мети сформована спеціальна комісія. Пожежникам вдалося взяти ситуацію під контроль тільки через десять годин. Через цей інцидент розпочато розслідування.
Сталося нове виверження Етни
На італійському острові Сицилія прокинувся вулкан Етна. Через хмари попелу міжнародний аеропорт Фонтанаросса скасував частину авіарейсів, повідомляє Express. Зачинені два сектори повітряного простору летовища. Адміністрація повідомляє, що запроваджено обмеження до 4-х вильотів щогодини. Попереджають про можливість затримок авіарейсів. Нагадаємо, Етна є найвищим діючим вулканом у Європі (3300 метрів), його виверження відбувалися регулярно впродовж усієї сучасної історії. Останнє велике виверження сталося у березні 2017 року, тоді було поранено 10 людей.
Трамп назвав «ворогом народу» видання The New York Times
Президент США Дональд Трамп назвав «ворогом народу» авторитетне американське видання The New York Times, яке часто критикує політику адміністрації Білого дому. У газеті назвали це небезпечним висловлюванням, яке використовують зазвичай диктатори, повідомляє Укрінформ. При цьому президент не уточнив, що спонукало його до таких суджень, хоча йому ніколи не подобалася критика у ЗМІ на адресу адміністрації.
У Відні стартує сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ
У Відні 21 лютого стартує 18-я зимова сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ. Сесія пройде 21-22 лютого в конгрес-центрі Хофбург. На засіданнях комітетів заслухають представників урядів країн ОБСЄ та обговорять питання, пов’язані з політикою і безпекою, економікою та навколишнім середовищем, а також гуманітарні питання. На заключному спільному засіданні генеральних комітетів представлять доповіді спецпредставників ОБСЄ з міграції та протидії тероризму. Керівники недавніх місій зі спостереження за виборами в Боснії і Герцеговині, Грузії, США та Вірменії також виступлять з доповідями.
Росія продовжила арешт для укрїнських моряків
Мосміськсуд залишив в СІЗО до кінця квітня ще чотирьох затриманих українських моряків. Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Микола Полозов. «Підсумковий результат розгляду скарг був передбачуваний, як і стосовно 16 військовополонених, чиї скарги були розглянуті раніше, щодо шостої четвірки суд відмовив у задоволенні скарг і залишив постанову Лефортовського районного суду про продовження строків тримання під вартою до кінця квітня в силі. Дата нового розгляду п’ятої четвірки військовополонених, чия справа була знята з розгляду через неналежним чином підготовлений переклад процесуальних документів на українську мову ще не призначена», — зазначив Полозов. Він додав, що за клопотанням ФСБ засідання проходило в закритому режимі. Таким чином, Росія продовжила арешт вже для 20 затриманих моряків.
Вступив в силу закон про зовнішній курс України
Зміни до Конституції стосовно наміру України вступити до Європейського Союзу і НАТО вступили в силу в четвер, 21 лютого. Напередодні законопроект № 9037 був офіційно опублікований в газеті «Голос України», а до цього його підписав Президент Петро Порошенко. Документом визначається, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в НАТО. Законом передбачається, що Президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а Кабінет міністрів забезпечує реалізацію цього стратегічного курсу. Документом виключається пункт 14 розділу XV «Перехідні положення» Конституції. Норма дозволяла іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати діючі військові бази на території України.
Українців стало ще менше
Згідно з даними Держстату, за 12 останніх місяців Україна втратила 233 тисячі громадян, що складає практично населення такого обласного міста, як Івано-Франківськ. Тільки з грудня 2018 року по січень 2019 року населення України скоротилося більш ніж на 20 тисяч осіб. Важливо відзначити, що залишається також істотним перевищення числа померлих над кількістю народжених: на 100 померлих українців припадає лише 57 живонароджених. Різниця майже в два рази. Якщо темпи падіння чисельності населення збережуться, то вже цього року кількість українців впаде нижче 42 мільйонів, за оцінкою Держстату.
Три маніпуляції на виборах Президента України
В ході нинішньої кампанії на виборах Президента України використовуються три основні маніпуляції. Про це сказав генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, повідомляє «РБК-Україна». «Однією з найбільш освітлюваних тем став «один мільйон мертвих душ» (так у ЗМІ називають можливі махінації з голосами мігрантів та померлих українців) на виборах. Маніпуляція номер два — це маніпуляції даними соціологічних опитувань. Також ми бачимо появу маніпуляцій, пов’язаних з темою підкупу виборців», — заявив Кошель під час конференції «Виборча кампанія: тенденції і проблеми». Він також додав, що специфіка будь-якої провокації в тому, що вона є помітною, а її спростування менш помітним.
Якою може стати економіка України після виборів
Економіка України нерозривно пов’язана з політикою. Так вважає доктор економічних наук Сергій Якубовський. На його думку, березневі вибори можуть вплинути як на курс долара, так і на загальний економічний стан держави, кількість інвестицій. Наразі ситуація стабільна, але вона може помінятись вже після першого туру. У разі, якщо жодних провокацій у зовнішній та внутрішній політичній лінії країни не відбудеться, економіка та курс долара залишаться стабільними до виборів у парламент.