Об истории и охране культурного наследия Одессы говорили сегодня на Всеукраинской научно-педагогической конференции «Истоки Одессы», посвященной 220-летию основания города. Представители украинского общества охрани памятников истории и культуры, занимающиеся реставрацией культурных сооружений, уверены, в историческом и культурном плане Одессе сегодня есть, чем гордится.

Витоки Одеси – це не тільки археологія, а й самі люди, які живуть в Одесі та творять її історію.  Саме ця тема стала ключовою в обговоренні на всеукраїнській науково-педагогічній конференції. Проблеми з охороною пам’яток виникають досить часто, та попри все, результати, хоч і не відразу, але відчутні.

Наталия Мотырева, пред. Одесской областной организации УООПИК

Сегодня у нас с охраной памятников довольно сложно, мы будем говорить на эту тему. Сейчас мы подали на памятник основателя Одессы, это длится уже с ноября прошлого года. Это очень длительный процесс, то исправьте, это напишите. Но он уже у нас будет, хотели к 220-летию успеть, но он у нас уже в списках вновь выявленных памятников культуры. Где-то памятников 5 мы предлагаем, и по Ильичевску, но в основном, у нас костяк – это люди из Одессы, студенты, школьники, ректоры всех вузов, они у нас в правлении уже

Николай Пархоменко, 1-й заместитель председателя УООПИК

Головна мета сьогоднішньої конференції – привернути увагу широкого кола громадськості Одеси до того, що вона, перш за все, — це культурний центр. Це культурне середовище, зосередження найбільш цікавих архітектурних перлин на пострадянському просторі, європейському просторі. І обов’язок, в першу чергу, влади, а за тим і громадськості, — зберегти це все, примножити і донести до майбутніх поколінь.

Одеса – місто, яке невпинно розвивається та відроджується не тільки завдяки зусиллям влади та бізнесу, а й громадськості, — впевнений заступник голови українського товариства охорони пам’яток.

Николай Пархоменко, 1-й заместитель председателя УООПИК

Нам вдається зберегти те, що могло б зникнути, нам вдається відродити те, що заслуговує світової уваги. До речі, років 20 тому була ідея про внесення історичного центру Одеси до списку всесвітньої спадщини. Потім вона сама по собі відпала, тому що ви пам’ятаєте теж Одесу 20-річної давності. Сьогодні ми це питання ставимо знову. Сьогодні реально Одеса претендує на внесення її історичного центру до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Історичну та культурну спадщину необхідно берегти, тим паче таку багату, як в Одесі — закликає Микола Пархоменко. Адже відновити її неможливо, можна лише відтворити образ

Комментарии закрыты