Кожен рік Міністерство освіти і науки України організовує конкурс наукових робіт по спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». В цьому році оцінювали студентів у стінах Одеського національного політехнічного університету, більш детальніше дивіться далі в сюжеті.

29-30 березня в Одеському національному політехнічному університеті відбувається підсумкова науково-практична конференція ІІ Всеукраїнського конкурсу студентських робіт за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Юрій Работін, член комісії, член правління НСЖУ

 Мне очень приятно, что сегодня в политехническом вузе , который в этом году будет праздновать свое столетие, проводит научно-практическую конференцию, научно-практическую студентов. Мы тоже, союз журналистов включился в этот проект , потому что лучшие работы будут участвовать в загальному всеукраїнському конкурсі мова єднання, потому что здесь главный аспект- это інформаційна, бібліотечна та архівна справа. Знаете, очень приятно, по чему, потому что с начала информация , потом история, потом архив и студенты доказывают это.

  У конкурсі взяли участь 46 студентських наукових робіт із 20 вищих навчальних закладів України. На першому етапи галузева комісія відібрала 16 наукових робіт, авторів яких запрошено для доповіді та захисту наукових результатів на підсумкову конференцію.

Василь Спрінсян, зав. кафедри інформаційної діяльності ОНПУ

Все 46 работ представляют какую-то научную ценность, но в разной мере каждая по разному может быть оценена, но вместе с тем большой интерес студентов которые проявляются к научной работе нас очень радует и то что они переживает, чувствуется подготовка и специальность, та которая они избрали, она является одной с основополагающих. Я с уверенностью могу сказать, что эта специальность присутствует во всех профессиях, по тому что без информации не может работать ни одна профессия, ни одна отрасль.

Оксана Гомотюк, зав. кафедри документознавства ТНЕУ

Як на мене такі наукові проекти важливі не тільки в плані, тому що дають можливість аброгації сил, аброгації результатів дослідження молодих пошуковців, молодих дослідників, студентів зокрема. Але це мабуть важлива форма наукової комунікації, це обмін досвідом, це розуміння того, що відбувається на інших кафедрах у нашій Україні, маю на увазі на кафедрах нашого профілю.

Метою конкурсу є залучення студентів до розвитку науки та вирішення практичних завдань, що пов’язані зі створенням інформаційного континууму із застосуванням спеціальних форм та методів практичної діяльності, аналітико-синтетичного, критичного мислення в сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

Ольга Анісімова, зав. кафедри інформаційних систем ДНУ ім. В. Стуса

Чому це важливо саме для студентів, тому що, коли людина працює лише з якоюсь там літературою, складає іспити, заліка, так -це важливо. Але коли є дослідження, коли дитина, студент робить самостійно, це підвищує її рівень як науковця, як фахівця.

Вероніка Чернова, студентка ДНУ ім. В. Стуса

Наша з керівником тема називається — маніпуляція в діловому листуванні. Наспрвіді дуже цікава тема, так як вона є актуальною сьогодні. В наш час керівникам дуже складно правильно написати лист, таким чином, щоб він справив ефект на адресата і тому ми провели дослідження методів маніпулятивного впливу в діловому спілкуванні і перенесли їх на ділове листування. Як змусити якусь людину, вмовити її піти на якусь вашу пропозицію. Таким гарним маневром буде зробити комплімент, навіть в листах можна надавити на людське самолюбство і сказати- «який ви гарний керівник. Але ж ніхто ж нам не може допомогти краще ніж ви». І так далі…..

До складу галузевої конкурсної комісії ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських робіт увійшли 10 провідних фахівців з 6 вишів України.

 

 

Комментарии закрыты