29 червня в Україні розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів — а отже вже за кілька днів розпочнеться реєстрація електронних кабінетів та подача заяв. В якому ж порядку це робити і що саме чекає на українських абітурієнтів?
Електронний кабінет. Подача заяв до навчальних закладів.
Цього року заводити особистий кабінет на сайті «Електронний вступ», обирати вищі навчальні заклади та спеціальності і вказувати їх пріоритетність можна вже з 29 червня. А ось завантажити відсканований атестат та сертифікат ЗНО можна буде лише з 12 липня до 26 липня. Зазначаємо, що подавати в електронній формі заяву до ВИШу повинні всі абітурієнти, які прагнуть вчитися на бакалавра за денною формою навчання, — зокрема і абітурієнти, які відносяться до пільгової категорії. Але ось документи, що підтверджують їхній статус, вони мають приносити до приймальної комісії вже особисто — і не пізніше 20 липня.
Система пріоритетності. Діючі сертифікати 2016-2017 років
Система пріоритетності діє і цього року: абітурієнти за шкалою від 1 до 9 визначають пріоритетність своїх заяв до вищих навчальних закладів. Зазначимо, що змінити пріоритетність ВНЗ після подачі вже неможливо. Щоправда поки заява не має статусу «Зареєстровано ВНЗ», її можна скасувати без втрати права переподачі. Якщо ж такий статус є, то заяву можна скасувати лише із втратою однієї спроби подачі. Нагадаємо, що цього року максимально можна подати дев’ять заяв на чотири спеціальності. А також для вступу діють і сертифікати ЗНО за 2016 та 2017 роки.
Консультаційні центри: допомога при подачі заяв
Крім цього з 29 червня при приймальних комісіях працюватимуть спеціальні консультаційні центри, в яких будуть класи з комп’ютерами, доступом в Інтернет та сканерами. А також там перебуватиме консультант — член приймальної комісії, який допомагатиме абітурієнтам подавати заяви. Якщо ж говорити про нововведення, то було встановлено прохідний бал для вступу до медичних університетів. Він становить 150 балів з кожного предмету — і абітурієнти з нижчими балами не матимуть змоги взяти участь у вступній кампанії.
Зарахування до ВНЗ. Кількість бюджетних місць
Що ж до оприлюднення рейтингових списків зарахування, то воно відбудеться не пізніше 12ої години 1 серпня. А списки зарахованих за співбесідою та творчими конкурсами будуть оприлюднені не пізніше 24 липня. Кількість бюджетних місць, яку виділено в конкретному ВНЗ на конкретну спеціальність до закінчення роботи приймальної комісії визначити неможливо. Державне замовлення розподілятиметься за наступним принципом: чим вище буде бал абітурієнтів, що подали заяви до ВИШу, тим більше бюджетних місць на нього буде видано. Можна лише приблизно розрахувати, відштовхуючись від результатів попередніх років, — і цілком покластися на власні сили, що були вкладені в здачу Зовнішнього незалежного оцінювання.