Джуліан Асандж – найвідоміший хакер
Джуліан Ассанж, засновник скандального інтернет-проекту — WikiLeaks, буквально за кілька днів став світовою супер-зіркою, чия популярність порівнянна з популярністю найвідоміших політиків, акторів або музикантів. Хакер в минулому і борець за свободу інформації в сьогоденні, в 2016 році Ассанж став навіть номінантом на премію «Людина року» журналу Time, опинившись в одному ряду разом з Дональдом Трампом і Володимиром Путіним.
Ще в далекому 2006, коли в світі не були популярні смартфони і Wi-Fi, Джуліан Ассандж на форумі в Бразилії представив своє дітище — Wiki Leaks. На той момент, сайт вже містив 1 млн. секретних документів з усього світу, упорядкованих за принципом знаменитої Вікіпедії. Сьогодні інформація Wiki Leaks розташована на тисячах серверів і використовує Інтернет валюту в якості пожертвувань, роблячи хакерський проект поки що невразливим.
Wiki Leaks – боротьба за інформацію
Восени 2010 року Wikileaks опублікував найбільш детальний опис війни в історії «Іракське досьє» — понад 400 тисяч сторінок звітів з місця бойових зіткнень. Серед іншого, в документах йдеться про більш ніж 15 000 випадків загибелі цивільного населення, про які раніше не було відомо.
У 2017 році WikiLeaks опублікували серію документів, умовно названу «Притулок 7», яка містить опис глобальної програми ЦРУ США для взлому електронних пристроїв. Як стало відомо WikiLeaks, ЦРУ створило власну численну армію хакерів. Найяскравішим проектом став, так званий «Ангел, що плаче», який заражає телевізори Smart TV, записуючи розмови, відправляючи дані на секретний сервер ЦРУ. Таким чином, будь-який телевізор звичайного американця перетворюється в прослуховуючий пристрій. ЦРУ офіційно не підтвердило достовірність опублікованих WikiLeaks документів, вказавши лише, що агентство займається збором інформації для того, щоб «захистити Америку».
Проект Wiki Leaks бореться за свободу слова і відвойовує Інтернет. Кілька впливових американських політиків закликали фізично знищити Джуліана Ассанжа, як терориста, без проведення судового процесу. Найвідомішого в світі хакера неодноразово звинувачували в шпигунстві і державній зраді. Діяльність проекту Wiki Leaks впливає буквально на весь світ, акції Bank of America впали на 10% в той же день, коли Ассанж оголосив його своєю наступною метою. Сьогодні інформаційна війна — реальність, яка відбувається вже зараз, а полем битви цієї війни виступає саме Wiki Leaks.