Юридические волонтеры: освобождение пленных из ДНР и ЛНР по Одесской области. Так звучит тема встречи в одесском кризисном медиацентре. О том, как правильно подавать жалобы в Европейский суд по правам человека от родных пропавших безвести и находящихся в плену, рассказал адвокат Андрей Лещенко.
За офіційними даними СБУ, станом на кінець липня цього року у заручниках бойовики утримують близько 200 українських полонених, у тому числі 60 цивільних. Решта — це хлопці, які мають стосунок безпосередньо до Збройних сил України, добровольчих батальйонів, а також до Національної гвардії – підкреслюють в СБУ. Зрештою, неофіційна статиста значно перевищує вищезгадані дані… Принаймні, як мінімум удвічі. Адвокат Андрій Лещенко радить, у випадку, якщо таки Вашій рідній, близькій людині чи знайомому необхідна допомога, і ви намагаєтесь звільнити його із полону, у першу чергу, звернутись до правоохоронних органів та відповідно – юристів. У відсотковому співвідношенні, за словами адвоката, усі справи що стосуються звільнення полонених, у його практиці, — мають позитивні зрушення.
Андрей Лещенко, адвокат
На данный момент, те дела, которые открыты, они проходят стадии в европейском суде. Пока ничего не проиграно… Все находятся в рассмотрении. Единственная сложность в том, что процедура достаточно долгая. Сейчас по тем делам, которые я рассматриваю, где я представляю этих лиц, правительство Росси попросило например 6-месячный строк для того, чтобы предоставить возражение против наших доводов
Зрештою, будь-які звернення за допомогою до юристів є ефективними…
Андрей Лещенко, адвокат
Любой шанс – это шанс. Я не скажу впроцентах, но если ничего не делать… Когда дело поступает в Европейский суд, сразу же дается запрос и в правительство Украины, и в правительство России. В том числе Обе стороны страраются их вписывать в числа на обмены. И как можно быстрее освобождать лицо, чтобы не было нарушения Конвенции со стороны государства. Потому достаточно эффективно за это время болем 100 человек освобождено
Тим не менше змусити представників самопроголошених республік ДНР і ЛНР не порушувати Конвенцію українські юристи не можуть – підкреслює Андрій Лещенко. Саме тому ситуації із звільненням полонених бувають різними.
Андрей Лещенко, адвокат
У нас были ситуации, когда те же родственнки ехали В ДНР или ЛНР и потом сами оказывались в плену.
Тому найголовніша порада, яку юрист дає тим, хто прагне якомога швидше звільнити родича, знайомого з полону – не займатись самодіяльністю… Ні в якому разі самостійно не виїжджати на зустріч із бойовиками. Тим паче не давати викупи – ні особисто в руки, ні на рахунок телефону чи банківської карти… адже як правило, це проробки шахраїв, котрі просто хочуть збагатитись на чужій біді…