Робота дитячого протитуберкульозного санаторію «Ластівка» тимчасово буде припинена з 11 листопада 2017 року зв’язку з проведенням капітального ремонту. Про це нещодавно стало відомо, і, відповідну інформацію підтвердили в мерії. Наш кореспондент поспілкувалася зі співробітниками санаторію та представниками департаменту охрони здоров’я міської ради. Детальніше про це – в сюжеті

 

Дитячий протитуберкульозний санаторій «Ластівка» — єдина в регіоні медустанова такого профілю, де великі і маленькі пацієнти можуть оздоровлюватися цілий рік. Для цього тут коли були створені всі умови. «Ластівка» одночасно могла приймати до півтори сотні дітей у віці від 2-х до 14-ти років…. Але сьогодні заклад потребує серйозного  ремонту, аби життю дітей та персоналу нічого не загрожувало

Ольга Панченко, головний лікар санаторію «Ластівка»

Хочу донести до сведения, то что те показанные недостатки которые вы видели  и имеют место в санатории — нужно устронять и для того что бы пребывания детей и персонала в таких условиях на сегодняшний момент представляет угрозу жизни детей и персонала. И нужно создавать максимальноь хорошие условия, для этого нужен ремонт, нужно обратить внимание, в первую очередь на пожарную безопасность в связи с проишедшими событиями в »Виктории» и «Красных зорях». По этому это очень серьезная проблема безопасности детей и персонала и нам надо устранять эти все недостатки.

У департаменті охорони здоров’я Одеської міськради запевняють – міська влада сьогодні турбується  про умови, в яких відпочивають діти, тож роботу установи припиняють тимчасово — на ремонт. Тому що дітям небезпечно тут знаходитися. Як показали перевірки, в санаторії «Ластівка» необхідно провести монтаж системи пожежного оповіщення, капітальний ремонт пожежного водоймища і обробку дерев’яних конструкцій вогнетривким складом. Також зафіксовано просідання даху корпусу і грунту майданчика для прогулянок, а до паркану дитячого закладу, в зсувній зоні, прикріплена газова труба.

Володимир Дегтяр,  представник департаменту охорони здоров’я ОМР

Первые действия уже были предприняты — это Департамент закрыл для обеспечения детей, только для обеспечения пребывания здесь детей и сотрудников коммунального учреждения. Также департамент уже направил письмо профильному заместителю городского головы направления сюда специалистов с управления капитального строительства для проведения проектно- сметных взысканий и определения объемов для выполнения работ по капитальному ремонту. Также сейчас формируется запрос на независимую экспертизу газовой трубы и оползневой части санатория, чтоб нам дали заключения несет ли она опасность, либо нет.

На даний момент в санаторії знаходяться 20 дітей, з них 9 — одесити, решта проживають в Одеській області. Серед них немає дітей з активною формою захворювання на туберкульоз. Малюків вже розселяють по домівках та інших медичних закладах.  Для подальшого лікування діти з санаторію «Ластівка» будуть переведені в оздоровчі заклади Одеси аналогічного профілю.

Наталя, пацієнтка санаторію

Меня зовут Наташа, мне 13 лет, я из города Теплодара. Мне здесь очень нравится мы занимаемся,  здесь у нас конкурсы разные , к нам иногда волонтеры приезжают. Нам очень нравится здесь, мы не хотим, чтоб его закрывали.

Втім, тимчасового закриття санаторію – не уникнути. Адже, роки беруть своє і, умови (насамперед безпеки) в яких нині перебувають там маленькі пацієнти все ж таки, бажають кращого.

Комментарии закрыты