У Золотій залі літературного музею відбулась презентація альбому, присвяченому будинку, що розташований на всесвітньо відомому перехресті, на розі вулиць Дерибасівської та Рішельєвської. Це перша історико-краєзнавча робота. Яка відтворила біографію одного окремо взятого одеського будинку — починаючи від його народження до наших днів. В чому незвичайність цього видання, знають наші кореспонденти.
Перехрестя вулиць Дерибасівської та Рішельєвської – це одна з головних точок на мапі міста. Тут зароджувалась Одеса більше 200 років тому, тут були розташовані найкращі будівлі, ресторани, біржі тощо. Будинок номер 10 – це перший житловий будинок, закладений в Одесі. В цьому будинку сконцентрована майже вся історія міста. Ідея присвятити книгу одній конкретній споруді, меморіальному одеському будинку належить колекціонерові Євгенію Коновалову.

 Євген Коновалов, автор ідеї

Автори книги — фахівець в області історії планової забудови міста Олег Губарь і журналіст Євген Волокин, творець Інтернет-проекту «Стара Одеса у фотографіях». Незвичність цього краєзнавчого видання полягає в тому, що на прикладі одного об’єкту, однієї історичної будови автори спробували привернути увагу читачів не лише до історії Одеси часів створення і становлення міста, що цікаво саме по собі, але і до часу.

 Олег Губарь, краєзнавець

Історія будинку №10 — від моменту заснування міста до наших днів — не лише детально описана, але і проілюстрована. Більше 80 унікальних малюнків, креслень, фотографій дозволяють побачити, як змінювалось це місце з часом. Багато фотографій публікуються вперше.

 Євген Волокін, журналіст

Історія знакового одеського будинку №10 на розі вулиць Дерибасівської та Рішельєвської проілюстрована та оснащена текстами в науково-популярному жанрі. Автори намагалися подати максимальну кількість інформації з акцентами на знакові періоди життя дому так, щоб читачу було цікаво зануритися в ще одну сторінку історії рідного міста.

 

 

 

Комментарии закрыты