В інформаційному агентстві Контекст Причорномор’я відбулась презентація ювілейного, 25-го, випуску історико-краєзнавчого альманаху «Південний Захід. Одесика».    Журнал видається  12 років за підтримки почесного громадянина Одеси та Одеської області, політика, мецената Сергія Гриневецького.  З кожним випуском проект розширює свої наукові та географічні рамки, стає більш дозрілим та змістовним.

Традиційно двічі на рік — до дня народження одеської області та до дня міста –виходить  історико-краєзнавчий альманах «Південий Захід. Одесика». За 12 років існування надруковано багато цікавих фактів з історії рідного краю та власного народу.  В інформаційному агентстві Контекст Причорномор’я відбулась презентація ювілейного, 25-го, випуску видання, яке увесь цей час підтримується  почесним громадянин ом Одеси та Одеської області, політиком, меценатом Сергієм Гриневецьким.

Сергій Гриневецький, політик, громадський діяч

 зміст кожного збірника дає можливість – подих істориків-краєзнавців. З кожним випуском більше залучається гостей. Головне молоді..це дуже приємно

25-й номер альманаху продовжує свої основні рубрики, а також відкриває нові.

 Віктор Савченко, редактор альманаху

 цей номер, це число достатньо спортивне. Тут цікаві матеріали з історії спорту Одеси. Така тема не проходить в підручниках. Унікальний матеріал професора Вінцковського про футбол, потім про гандбол.

 Професор Тарас Вінцковський відійшов цього разу від своїх основних сюжетів, пов’язаних з революцією, вирішив написати наукову статтю з історії футболу в Одесі.

 Тарас Вінцковський, доктор історичних наук

Стаття називається «Зародження футболу в навчальних закладах Одеси.в першу чергу гімназії.один з висновків-25 жовтня 1908 року – 110 років з проведення першого футбольного матчу за участю саме одеської команди.

«Південний захід. Одесика» продовжує радувати своїх читачів новими дослідженнями та темами, унікальними історичними знахідками.

 Микола Михайлуца, доктор історичних наук

 я взяв 90-і роки україно-китайські стосунки. Безпосередньо провінції Ф і Од області.перші трудові мігранти – 150 китайців, що працювали на заводі Сталканат. Саме про це я писав

Крім того, в альманасі представлені величезні матеріали, пов’язані з проблемами репресій, статті, приурочені до знакових дат в історії Одеської області., матеріали, що стосуються економіки.   Кожен випуск альманаху «Південний захід. Одесика» – це завжди маленьке відкриття. Автори розглядають вузьку тематику і дають вичерпний аналіз.

 

 

 

 

Комментарии закрыты