Не надо меня брать за горло, это таможенная площадка. Это таможенная зона, вы понимаете. Это не то, что порт, они не то, что стояли, мы их убрали в таможенную зону. Чтобы туда зашла…чистящая компания. У меня стало судно. Я не могу, понимаете, не дай бог кто-то забежит на судно. Никто не пойдет: ни пограничники, ни таможня, судно стоит у причала. Завтра судно уходит — идите смотрите пожалуйста баранов!

-Овец!

-Овец…

5 термінал порту «Чорноморськ» став відомий на всю Україну. Завдяки відео і фото працівників установи розкрилася жахлива правда — майже 2 тижні три сотні овець знаходяться в тісній фурі — без їжі і води гинуть повільною смертю. Справа в тому, що «живий вантаж» виїхав в Туреччину, де бушує овеча віспа. Там овець не прийняли через невірну маркировку, а в Україні вони потрапили у карантин. Через бюрократію і «паперову тяганину», рятувати тварин не поспішали — їх не дозволяли випускати або віддавати власниці. Тварини почали топтати і вбивати одне одного — їм потрібно було побудувати хоча б вольєр.

Вікторія Козаченко, волонтер Animal SOS Odessa

Данная вопиющая ситуация послужит, наверное, прецедентом тому, что на подобных терминалах, которые занимаются перевозкой груза живого, то есть это овцы, куры, коровы — не важно, должны существовать карантинные площадки. В дальнейшем, нашу функцию…я надеюсь, нас поддержат и юристы, и депутаты, мы видим в том, что нужно инициировать во-первых, изменения и обязательную постройку карантинных площадок на подобных, вот как этот терминал.

Стороннім вхід на територію порту, звичайно, заборонений. У ніч на 26 жовтня, на території нещасливого терміналу побував тільки один брокер. Про овець нарешті подумали і почали будувати карантинний майданчик.

Оксана Демітрова, брокер  

-Хозяйка там, она кормит их, пытается как может за ними ухаживать. Это всё очень затруднено тем, что там условий нет. Прошу, в комментариях не унижайте человека. Она их не на убой везла, это племенное стадо. Она очень переживает, доведена до отчаяния. И реально, она допустила ряд ошибок. Смотреть падеж этот, сколько погибло. Собирать их, мы мешки привезли. Будут тоже паковать. Всё будет вестись в режим какой-то таможенный. Я не знаю, как мы это будем делать. Но мы будем вести туда и мертвых, и живых. В утилизационную службу буду утилизировать мертвых. А живых обещают оставить живых. 

Історія з портом «Чорноморськ» і нещасними тваринами — це історія без щасливого кінця. За даними Держпотребслужби, овець все-таки утилізують (тобто вб’ють), оскільки є загроза занесення на територію України небезпечних інфекційних хвороб.

Відповідно до повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, на території Туреччини реєструються спалахи небезпечних хвороб тварин, таких як ящур, віспа овець та інші.  Повернення даного вантажу на територію України є неможливим, зважаючи на загрозу поширення особливо небезпечних хвороб тварин.

Можливо, відношенню до тварин Україні варто було б повчитися у Європейського союзу. Тут, в деяких країнах навіть заборонено залишати собаку одну в машині в сонячний день — в такому випадку поліцейський має право розбити скло і оштрафувати господаря. В інших державах права тварин гарантує Конституція, а злочином вважається утримання братів наших менших у тісних клітках, зв’язування худоби тугими мотузками.

Що ж до овець, то в Мадриді, наприклад, їм навіть влаштовують свята. Свято сезонного перегону худоби — це традиційний тип випасу овець, при якому замість того, щоб тримати поголів’я круглий рік на одних і тих самих пасовищах, його переганяють в залежності від сезону в ті райони, де кращий клімат і більше їжі. Таке гуманне ставлення до тварин є запорукою цивілізованого суспільства.

В Україні ж влада цей вантаж в лапках спочатку не помічала. А після розголосу вирішила — утилізувати, тобто вбити. Люди — не згодні. Ситуація поки розвивається. Але в будь-якому разі вона в черговий раз показала — бюрократична система України наразі мало змінилась, своєю байдужістю вона спотворює як долю людей, так і долю ні в чому не винних тварин.

 

 

Комментарии закрыты